RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ksiądz popełnił samobójstwo. Posłanka Lewicy: Jeszcze po śmierci musiał kogoś skrzywdzić

Posłanka Lewicy znów szokuje (fot. TVP Info/TT)
Posłanka Lewicy znów szokuje (fot. TVP Info/TT)

Jeszcze po śmierci musiał kogoś skrzywdzić – miała napisać posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w komentarzu w mediach społecznościowych pod artykułem dotyczącym samobójstwa księdza w poznańskim kościele. Jak informują internauci, posłanka usunęła już swój komentarz. Portal tvp.info próbował skontaktować się w tej sprawie z Prokop-Paczkowską.

Małgorzata Prokop-Paczkowska o zamordowaniu chrześcijan w Etiopii: Po co Kościół się tam wpakował?

„Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń” – skomentowała na Facebooku posłanka Lewicy Małgorzata...

zobacz więcej

O wpisie posłanki wspomina na Twitterze między innymi szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. „Na pozbawione szacunku do zmarłych wpisy oburzają się już nawet ludzie z piorunem w profilowym” – napisał. W rozmowie z portalem tvp.info radny ocenia, że biorąc pod uwagę wcześniejszy wpis Prokop-Paczkowskiej dotyczący masakry ponad 750 chrześcijan przed kościołem w Etiopii, powinna zrzec się  ona mandatu posła.

Przypomnijmy, że posłanka napisała wówczas w mediach społecznościowych: „Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń”. Do tych słów odniósł się na Twitterze klub Lewicy, który przeprosił za zaistniałą sytuację i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec posłanki.

Posłanka przeprasza


Również Prokop-Paczkowska przeprosiła za swój wpis tłumacząc, że był to „zbytni skrót myślowy”. „Bardzo współczuję rodzinom ofiar i ubolewam, że religijne wojny od wieków zbierają krwawe żniwo i dzieje się to także w XXI wieku. Moją intencją nie było nikogo ranić ani obrazić, wpis był zbytnim skrótem myślowym, przepraszam” – przekazała PAP posłanka.

Matecki mówi naszemu portalowi, że sprawdził komentarze pod postem na profilu portalu naTemat.pl na Facebooku, gdzie miał znaleźć się wpis posłanki dotyczący samobójstwa księdza, ale takiego wpisu tam nie znalazł. Anna Palus, koordynatorka związanej z Robertem Biedroniem Wiosny Kobiet w Poznaniu wspomina, że komentarz miał zostać usunięty przez Prokop-Paczkowską. Próbowaliśmy uzyskać w tej sprawie komentarz posłanki Lewicy, ale pomimo wielokrotnych prób kontaktu nie udało nam się z nią porozmawiać. Gdy tylko uzyskamy wypowiedź Prokop-Paczkowskiej, niezwłocznie ją opublikujemy.

źródło:
Zobacz więcej