SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kobieta wygrała na loterii ogromną sumę. Dostanie ją, ale jest warunek

To trzecia co do wielkości wygrana w historii USA (fot. Shutterstock/The Toidi)
To trzecia co do wielkości wygrana w historii USA (fot. Shutterstock/The Toidi)

Mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan wygrała miliard dolarów na loterii Mega Millions. Całą kwotę dostanie, jeśli zgodzi się na rozłożenie wypłat na 30 lat. Jednorazowo może otrzymać 739,6 miliona dolarów. Wygrana podlega opodatkowaniu.

Wygrał fortunę na loterii, oddał połowę przyjacielowi

Mieszkaniec amerykańskiego stanu Wisconsin spełnił obietnicę daną przyjacielowi niemal 30 lat temu. Zapewnił wówczas, że podzieli się z nim...

zobacz więcej

Według ABC News piątkowy los został kupiony w Novi na przedmieściach Detroit. Wygraną w edycji, której wyniki podano w sobotę nad ranem, zapewniły liczby: 4-26-42-50-60 z dodatkową 24.

Zwycięzcy głównych nagród w Mega Millions i w wielu innych amerykańskich loteriach mają dwie opcje. Mogą wybrać jednorazowo gotówkę, ale w przypadku wygranej w wysokości miliarda wyniesie ona po potrąceniu podatków zazwyczaj ok. 530 milionów. Druga możliwość to zdecydować się na odebranie od razu jedynie części pieniędzy i rozłożenie reszty kwoty na 29 kolejnych rocznych rat. Dostają wówczas pełną wygraną pomniejszoną o podatki.

Trzecia co do wielkości wygrana w USA


Piątkowa wygrana jest drugą co do wielkości w historii Mega Millions i trzecią w loteriach w Stanach Zjednoczonych – powiedzieli przedstawiciele Mega Millions. Największa w USA i w ogóle na świecie wygrana – 1,537 miliarda dolarów – padła 23 października 2018 roku i trafiła do osoby z Karoliny Południowej. W stanie Michigan zwycięzcy nie muszą ujawniać tożsamości, ale muszą się osobiście zgłosić po odbiór pieniędzy. Ze zdjęcia opublikowanego przez ABC News wynika, że posiadaczką szczęśliwego losu jest młoda kobieta.

Poprzednio główną nagrodę w tej loterii w Michigan wygrano 17 razy. Największa wygrana w całym stanie na jakiejkolwiek loterii wynosiła dotąd 337 milionów dolarów i trafiła do osoby, która nabyła kupon Powerball.

źródło:

Zobacz więcej