RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Czuję się świetnie”. Bill Gates zaszczepił się przeciwko COVID-19

Bill Gatess (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)
Bill Gatess (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)

Założyciel Microsoftu Bill Gates poinformował za pośrednictwem Twittera, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. „Podziękowania dla wszystkim naukowców, uczestników badań, organów regulacyjnych i pracownikom służby zdrowia, którzy doprowadzili nas do tego punktu” – napisał.

„Mikrochipy Gatesa”. Mnożą się fake newsy o szczepionkach przeciw COVID-19

Optymistyczne zapowiedzi wprowadzenia do użycia pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 sprawiły, że coraz częściej w internecie pojawiają się...

zobacz więcej

Gates przyjął pierwszą dawkę z racji wieku, który kwalifikuje go do programu szczepień według kolejności obowiązującej w USA. „Jedną z korzyści wynikających z bycia 65-latkiem jest to, że kwalifikuję się do szczepienia przeciwko COVID-19. W tym tygodniu dostałem pierwszą dawkę i czuję się świetnie” – napisał na Twitterze założyciel Microsoftu.

Gates podziękował też wszystkim osobom, które pozwoliły ludzkości dojść do obecnego punktu w walce z pandemią.

Czytaj także: Gates ostrzega przed katastrofą. Daje rady Bidenowi 

Twórca Microsoftu od samego początku był wielkim zwolennikiem i propagatorem szczepień oraz największym ich fundatorem na świecie. Wraz z żona Melindą założył fundację finansującą szczepienia, głównie w krajach rozwijających, a także wspierającą badania nad nowymi szczepionkami, np. przeciwko wirusowi HIV (której wciąż nie udaje się uzyskać).

źródło:
Zobacz więcej