RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napad na jubilera w Gdańsku. Policja opublikowała wizerunki sprawców [WIDEO]

Wśród napastników mogła być kobieta (fot. Policja)
Wśród napastników mogła być kobieta (fot. Policja)

Wizerunki trzech osób, które w piątek napadły na sklep jubilerski we Wrzeszczu, opublikowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wiadomo, że napastnicy mówili ze wschodnim akcentem, wśród nich mogła być kobieta. Mundurowi proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanych osób.

Horror w małej wsi na Podkarpaciu. Znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety

zobacz więcej

Do napadu na sklep jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu doszło w piątek przed południem. Zamaskowani sprawcy weszli do lokalu, rozpylili gaz, ukradli biżuterię i uciekli. Wartość skradzionych przedmiotów właściciel lokalu szacuje na kwotę 50 tys. zł. Trwają poszukiwania napastników.

– Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców – przekazała w sobotę rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska.

Zeznania świadków


Mundurowi zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Wykonano też oględziny i przesłuchano świadków. Na stronie internetowej gdańskiej policji ukazały się nagrania z kamer monitoringu, na których widać sylwetki sprawców.– Poszukujemy trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta – poinformowała Kamińska.Apel o pomoc


Policja zaapelowała do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-35-08, lub zgłaszając się do najbliższej jednostki policji. Można też napisać na adres: naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Mundurowi zapewniają anonimowość.

źródło:
Zobacz więcej