RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nowaja Gazieta”: Żona Nawalnego zwolniona z komisariatu

W Rosji trwają demonstracje po zatrzymaniu jej męża (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)
W Rosji trwają demonstracje po zatrzymaniu jej męża (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)

Julia Nawalna, żona opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, została zwolniona z komisariatu policji - podała w sobotę niezależna „Nowaja Gazieta”. Nawalną kilka godzin wcześniej zatrzymała policja podczas wielotysięcznej demonstracji w centrum Moskwy.

Żona Aleksieja Nawalnego zatrzymana w Moskwie. Trwają masowe protesty [WIDEO]

Julia Nawalna, żona opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, została zatrzymana w Moskwie, gdzie trwa demonstracja w obronie aresztowanego polityka....

zobacz więcej

Po wyjściu z komisariatu w moskiewskiej dzielnicy Sokoł Julia Nawalna wsiadła do samochodu i odjechała. Nie wiadomo, czy policja sporządziła protokół dotyczący jej wykroczenia i czy grozi jej kara administracyjna.

Protesty po zatrzymaniu Nawalnego


Na ulicach Moskwy protestuje kilka tysięcy osób, aby wyrazić solidarność z Aleksiejem Nawalnym.

Wcześniej podobne demonstracje odbyły się w kilkudziesięciu miastach na Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie. Według portalu OVD-Info do tej pory w całym kraju policja zatrzymała ponad 370 osób.

Uczestnicy protestów żądają uwolnienia opozycjonisty, który przebywa w areszcie. Aleksiej Nawalny został zatrzymany zaraz po powrocie do Rosji. Wcześniej leczył się w Niemczech po zamachu na jego życie.

źródło:

Zobacz więcej