RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

#SzczepimySię: Znani lekarze i naukowcy w specjalnym spocie. Ich rad nie można zlekceważyć [WIDEO]

Specjaliści podkreślają, że szczepienia to droga do normalności (fot. Facebook/Mateusz Morawiecki)
Specjaliści podkreślają, że szczepienia to droga do normalności (fot. Facebook/Mateusz Morawiecki)

Chcę być zdrowa; pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje – mówią eksperci z Rady Medycznej, którzy dołączyli do kampanii #SzczepimySię, zachęcając Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Zapewniają, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna, a zaszczepienie się pozwoli na powrót do normalności.

Zmiany w obostrzeniach. Wiceminister zdrowia mówi o galeriach handlowych

Myślę, że najszybciej dojdzie do uruchomienia handlu, więc być może od lutego galerie handlowe będą uruchomione – zapowiedział wiceminister zdrowia...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Eksperci Rady Medycznej to znani lekarze i naukowcy w zakresie epidemiologii, chorób zakaźnych czy medycyny rodzinnej, którzy doradzają w sprawach epidemii. W specjalnym spocie wideo, który dostępny jest od soboty w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera, eksperci opowiedzieli, dlaczego warto się zaszczepić przeciw COVID-19.

„Chcę pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje” - mówi prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Szczepionka bezpieczna i skuteczna


„Żeby nie zachorować. Chcę być zdrowa” - dodaje prof. Magdalena Marczyńska z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. „Wiem, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna” - zapewnia. „Bardzo serdecznie Państwa zachęcam, żeby nie było konieczności leczenia w warunkach intensywnej terapii, żeby nie było konieczności stosowania respiratora” – mówi z kolei prof. Radosław Owczuk, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczepienie pozwoli na powrót do normalności. Na zmniejszenie liczby ograniczeń - pełne funkcjonowanie” - podsumowuje prof. Miłosz Parczewski z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych.

Troska o najbliższych


Poza ekspertami Rady Medycznej w spocie możemy usłyszeć także wypowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

„Jeżeli jesteśmy osobami młodymi, to pewnie szczepimy się przede wszystkim dla bliskich - dla naszego otoczenia” - mówi minister zdrowia. „To ochrona miejsc pracy i wzrost gospodarczy” - podkreśla szef KPRM.KPRM przypomina, że od 22 stycznia trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Zarejestrować się można na kilka sposobów: za pomocą SMS na numer 664 908 556, dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia 989, przez internet lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Ponadto każdy, kto skończył 18. rok życia, może zgłosić chęć zaszczepienia się online. Po wypełnieniu formularza, otrzyma maila z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej.

Prezydent: Restauracje i stoki nie zostały zamknięte dla zabawy. Ale rozumiem desperację

– Nie pochwalam otwierania restauracji i stoków narciarskich. Nie zostały zamknięte dla zabawy tylko po to, żeby się ludzie nie gromadzili, w...

zobacz więcej

Kampania #SzczepimySię


W telewizji i internecie trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia można usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę - aktora i ambasadora kampanii. Kolejnym spotem, który można obejrzeć i usłyszeć w radiu jest spot z udziałem ratowników medycznych. Ponadto na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest także w mediach społecznościowych.

Kancelaria Premiera uruchomiła również stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

źródło:

Zobacz więcej