RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wzmocnienie Śląska. Ściągnęli piłkarza z Manchesteru United

Łukasz Bejger był piłkarzem Manchesteru United (fot. Matthew Peters/Manchester United via Getty Images)
Łukasz Bejger był piłkarzem Manchesteru United (fot. Matthew Peters/Manchester United via Getty Images)

Łukasz Bejger został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. 19-letni środkowy obrońca ostatnio był zawodnikiem Manchesteru United, a wcześniej Lecha Poznań.

Niespełniony piłkarz i trener. Kim jest nowy selekcjoner Polaków?

Paulo Sousa został w czwartek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Miłośnicy futbolu pamiętają go jako inteligentnego, "czującego grę"...

zobacz więcej

O Bejgera zimą starało się kilka klubów, m.in. Raków Częstochowa, ale wyścig o jednego z najzdolniejszych polskich środkowych obrońców młodego pokolenia wygrał Śląsk. Zawodnik przechodzi do Wrocławia na zasadzie definitywnego transferu, a umowa została zawarta do czerwca 2025 roku.

Oferta klubu z Dolnego Śląska najciekawsza


– Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie – scharakteryzował zawodnika dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

Zawodnik po podpisaniu umowy przyznał, że jego powrót do Polski był przemyślany, a oferta klubu z Dolnego Śląska najciekawsza.

– Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavicką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję – dodał. To drugi zawodnik pozyskany zimą przez zespół ze stolicy Dolnego Śląska. W piątek wrocławianie poinformowali, że do końca sezonu z Rakowa został wypożyczony Maciej Wilusz.

Czytaj także: MŚ w piłce ręcznej. Polacy w ćwierćfinale? Gdzie oglądać?

źródło:

Zobacz więcej