RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemiecki klub w tęczowych barwach. Powód? Rocznica wyzwolenia Auschwitz

Tęczowa opaska ma być jednym z elementów upamiętnienia rocznicy wyzwolenia Auschwitz (fot. FC Augsburg)
Tęczowa opaska ma być jednym z elementów upamiętnienia rocznicy wyzwolenia Auschwitz (fot. FC Augsburg)

27 stycznia będziemy obchodzić 76. rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz. O tej dacie postanowili przypomnieć piłkarze Augsburga. Ale wszystkiemu przypięto tęczową ideologię.

Murzynek, tęcza i krzyż. Jak polityczna poprawność zawładnęła piłkarskim światem

Edinson Cavani został oskarżony o użycie rasistowskiego wpisu na Instagramie. Sprawą zajęła się angielska federacja. Piłkarz ma czas do 4 stycznia,...

zobacz więcej

Dziś Augsburg podejmuje Union Berlin w meczu 18. kolejki Bundesligi. Kapitan klubu, który reprezentują Rafał Gikiewicz i Robert Gumny będzie miał założoną tęczową opaskę, chorągiewki w narożnikach boiskach zostaną przyozdobione w symbol ruchów LGBT, a stadion zostanie podświetlony w kolorach tęczy.

Taka akcja to nic dziwnego, niedawno z podobnymi przypadkami mieliśmy do czynienia w meczach m.in. Premiership.

Ale tym razem powód jest szokujący. Bo w ten sposób nasi zachodni sąsiedzi chcą uczcić pamięć ofiar niemieckich zbrodni w Auschwitz.

To element cyklicznego wydarzenia „Dzień Pamięci w niemieckiej piłce nożnej” z inicjatywy stowarzyszenia „Nigdy więcej”. W tym roku obchody mają skupić się na osobach „napiętnowanych, brutalnie prześladowanych i mordowanych ze względu na swoją tożsamość seksualną i płciową” – ogłosiło stowarzyszenie na swojej stronie internetowej.

Znów popis Lewandowskiego [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył swoje pierwsze dwa gole w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej w 2021 roku. W niedzielę w Monachium pokonał bramkarza FSV...

zobacz więcej

Decyzję Augsburga o włączeniu się do akcji pochwalił queer.de.

„FC Augsburg sprzeciwia się dyskryminacji, zapominaniu o nieludzkich okrucieństwach w czasach narodowego socjalizmu i opowiada się za kosmopolitycznym i tolerancyjnym społeczeństwem.” – informuje portal ruchów LGBT, dodając, iż tło akcji związane jest z rocznicą wyzwolenia Auschwitz.

Z kolei jak informuje oficjalna strona klubu 27 stycznia, czyli w rocznicę wyzwolenia Auschwitz stadion ponownie zostanie rozświetlony kolorami tęczy, a do tego premierę będzie miał podcast wyprodukowany przez kibiców Augsburga.

Tytuł pierwszego odcinka „Gdzie do cholery są inni? - Dlaczego nie wyjdą aktywni zawodowcy piłkarscy?” Gośćmi będą byli profesjonalni piłkarze Thomas Hitzlsperger i Marcus Urban, którzy obaj publicznie przyznali się do swojego homoseksualizmu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej