RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gates ostrzega przed katastrofą. Daje rady Bidenowi

Według biznesmena trzeba przygotować się na zmiany w klimacie (fot. Getty Images/Getty)
Według biznesmena trzeba przygotować się na zmiany w klimacie (fot. Getty Images/Getty)

Założyciel Microsoftu miliarder Bill Gates na swoim blogu ostrzega świat przed „katastrofą”. Znany na całym świecie finansista udzielił też kilku rad nowemu prezydentowi USA.

Nie żyje ojciec współzałożyciela Microsoftu

W wieku 94 lat w poniedziałek zmarł William Henry Gates – ojciec Billa Gatesa, współzałożyciela Microsoftu. O jego śmierci poinformowała rodzina....

zobacz więcej

Bill Gates wpis o nieustannie zbliżającej katastrofie klimatycznej zamieścił na swoim blogu. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wzywa w nim władze USA – w tym nową administrację pod wodzą prezydenta Joego Bidena do podjęcia wszelkich działań, by tę katastrofę powstrzymać.

Biznesmen udziela szeregu rad, które jego zdaniem, mogą ograniczyć globalne ocieplenie. Pisze o czterech sposobach na tę walkę. Gates chwali Bidena, że powrócił do Porozumień Paryskich. Dalej sugeruje, że właściwą drogą są innowacje – „zwiększenie podaży innowacji” – dla zielonego ładu.

„Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię” – pisze finansista zaznaczając, że to rząd powinien wykreować potrzebę innowacji.

Dalej wskazuje na potrzebę myślenia i działania „globalnego” oraz sugeruje, by przygotować się na nadchodzące zmiany klimatu – bo – jak pisze – od tego nie ma już odwrotu. „Owszem, musimy znaleźć metody na zatrzymanie wzrostów temperatur w przyszłości. Ale też musimy po prostu przystosować nasz świat do życia w wyższych temperaturach już teraz” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej