RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Demonstracje w obronie Nawalnego. Zatrzymania, zamknięte ulice, blokada metra [WIDEO]

Wśród zatrzymanych jest współpracowniczka opozycjonisty Aleksieja Nawalnego (fot. REUTERS/Maxim Shemetov)
Wśród zatrzymanych jest współpracowniczka opozycjonisty Aleksieja Nawalnego (fot. REUTERS/Maxim Shemetov)

W Petersburgu na Placu Senackim, gdzie w sobotę ma się odbyć demonstracja w obronie Aleksieja Nawalnego, policja zatrzymała ponad 20 osób – podał portal MBCh Media. Wśród zatrzymanych jest dziennikarz niezależnego portalu Mediazona Dawid Frenkiel.

Samotna manifestacja wybitnego rosyjskiego artysty pod ambasadą. Chodzi o Nawalnego

O godz. 11 rozpocznie się samotny protest Iwana Wyrypajewa pod rosyjską ambasadą w Warszawie. – Iwan sprzeciwia się temu, co dzieje się w Rosji –...

zobacz więcej

Zapowiadana demonstracja jeszcze się nie rozpoczęła. Zablokowano już jednak kilka ulic w centrum Petersburga, a główne obiekty oddzielono metalowymi ogrodzeniami. Władze miasta ograniczyły niektóre wyjścia z metra w centrum miasta.

Problemy z łącznością


Użytkownicy internetu mówią o problemach z łącznością, m.i. w komunikacji za pośrednictwem Twittera.

Zatrzymano współpracowniczkę Nawalnego


Moskiewska policja zatrzymała w sobotę Lubow Sobol, współpracowniczkę opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Sobol zatrzymana została na placu Puszkina w centrum Moskwy podczas demonstracji w obronie Nawalnego, zwołanej przez jego zwolenników. Demonstracja pod hasłami uwolnienia Nawalnego z aresztu rozpoczęła się o godz. 14:00 czasu lokalnego (godz. 12:00 czasu polskiego). Jeszcze przed jej rozpoczęciem policja w Moskwie zatrzymała 60 osób. Liczbę zatrzymanych podał niezależny portal Meduza.
teraz odtwarzane
Demonstracje w Rosji. Ponad 20 osób zatrzymanych, w tym dziennikarze

źródło:

Zobacz więcej