RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia Polaków na Islandii i piękny odruch serca internautów

Kamili i malutkiego Mikołaja nie ma już wśród nas (fot. Pomagam.pl)
Kamili i malutkiego Mikołaja nie ma już wśród nas (fot. Pomagam.pl)

Przed tygodniem na Islandii doszło do tragicznego wypadku z udziałem Polaków. Zginęła 30-letnia kobieta oraz jej półtoraroczne dziecko. W stanie ciężkim w szpitalu przebywa ojciec rodziny. Przyjaciele od razu uruchomili zbiórkę w serwisie pomagam.pl. Odzew internautów był natychmiastowy.

Sprawa Polaka w Plymouth. Brytyjski szpital wydał oświadczenie

Szpital University Hospitals Plymouth NHS Trust w Wielkiej Brytanii, gdzie przebywa Polak w śpiączce, wydał oświadczenie. Tymczasem wiceminister...

zobacz więcej

„Kamila wraz z rodziną mieszkała w Flateyri i była w drodze do domu po powrocie z Polski. Samochód, którym jechali wpadł do zatoki. Pierwszej pomocy rodzinie udzielili świadkowie wypadku, którzy pomogli wydostać się rodzinie z pojazdu” – relacjonował portal Island News Polska.

Rodzina została przetransportowana do szpitala w Reykjaviku. Po kilkunastu godzinach zmarła 30-letnia matka, a później półtoraroczny syn.

Przyjaciółka rodziny zorganizowała w serwisie pomagam.pl zbiórkę.

„Możecie sobie wyobrazić w jakim stanie psychicznym jest w tej chwili Tomek. Na dniach leci do niego rodzina by wesprzeć. Zbiórka ma na celu pomóc w pokryciu kosztów pobytu i najpotrzebniejszych  wydatków. Każdy grosz, który zostanie będzie przekazany na wydatki związane z przewiezienie ciała” – czytaliśmy na stronie internetowej zbiórki.

Odzew był błyskawiczny. W ciągu kilkudziesięciu godzin udało się zebrać blisko sto trzy tysiące złotych, a wpłat dokonało niemal 1300 osób.

źródło:
Zobacz więcej