RAPORT

Tusk kontra Tusk

Strzelał w czasie napadu na kantor. 100 tys. nagrody za wskazanie [WIDEO]

Olsztyńska policja szuka sprawcy napadu na kantor w centrum miasta. Zamaskowany napastnik zrabował w piątek wieczorem złoto o wartości 450 tys. zł i postrzelił dwie osoby. Właściciel kantoru poinformował, że jedna z rannych osób jest w śpiączce farmakologicznej.

Matka imprezowiczka pobiła dwuletniego synka [WIDEO]

zobacz więcej

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował, że policjanci wciąż prowadzą działania operacyjne, które mają doprowadzić do zatrzymania sprawcy napadu na kantor.

– Policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania kamer z monitoringu, a także rozpytali świadków zdarzenia. Do działań został włączony pies tropiący z przewodnikiem – poinformował w sobotę Jurkun. Dodał, że na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

Do późnych godzin nocnych policja blokowała w Olsztynie wiele dróg, kontrolując każde auto. Sprawdzano także miejskie autobusy. O sobotniego poranka po mieście można się już przemieszczać bez utrudnień.

Postrzelił przedstawicieli firmy


W piątek po godz. 19:00 do kantoru FlyingAtom w Olsztynie, który zajmuje się sprzedażą Bitcoinów i złota przyszedł zamaskowany napastnik. Właściciel kantoru Dawid Muszyński powiedział, że napastnik zabrał uncje złota o wartości 450 tys. zł. i postrzelił dwoje przedstawicieli firmy – mężczyznę i kobietę. – Stan Pawła jest poważny, z naszych informacji wynika, że jest wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej – powiedział w sobotę Muszyński.

Firma FlyingAtom oferuje 100 tys. nagrody osobie, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy napadu.

Sprawdzenie terenu


Jurkun poinformował, że policjanci przeszukali pobliski teren i zweryfikowali nagrania monitoringu, ale na razie nie doprowadziło to do zatrzymania sprawcy napadu.

Kantor FlyingAtom mieści się na czwartym piętrze wieżowca w centrum Olsztyna. W tym samym budynku swoją siedzibę ma m.in. Wojewódzki Urząd Pracy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej