RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kim jest mężczyzna, który zamordował właściciela warzywniaka w Ząbkach?

Sprawca chciał zbiec do Norwegii (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Sprawca chciał zbiec do Norwegii (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o brutalne zabójstwo właściciela warzywniaka w podwarszawskich Ząbkach. Nieoficjalnie wiadomo, jakiego narzędzia użył do zbrodni mężczyzna. 57-latek spędził w zakładach karnych ponad 20 lat życia. Według ustaleń śledczych planował ucieczkę do Norwegii.

Brutalny mord w podwarszawskim warzywniaku. Apel policji i nowe informacje

Komenda Stołeczna Policji zaapelowała do świadków brutalnego morderstwa właściciela warzywniaka w podwarszawskich Ząbkach. Policjanci proszą o...

zobacz więcej

Nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji przekazał, że podejrzany został ujęty już w czwartek 21 stycznia, a nie jak podawały media – w piątek. – W przestrzeni medialnej pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, które były niepotrzebne. Policja nie dzieliła się szczegółowymi informacjami wcześniej, ponieważ dobro śledztwa jest dla nas priorytetem – tłumaczył nadkom. Marczak.

Do sprawy zaangażowani byli policjanci z Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP. Jak podkreślał nadkom. Marczak, stołeczna komenda „przejęła” sprawę z uwagi na jej złożoność. Rzecznik KSP podkreślił, że do rozwiązania sprawy przyczyniły się zabezpieczone przez funkcjonariuszy ślady biologiczne.

– Dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni, którym okazał się 57-letni mężczyzna czasowo zamieszkujący w Ząbkach – poinformowała prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Zatrzymany pochodzi z Wyszkowa. Był wielokrotnie karany, w zakładach karnych, m.in. za usiłowanie zabójstwa, spędził ponad 20 lat. Wcześniej mieszkał za granicą i według ustaleń funkcjonariuszy, 22 stycznia planował ucieczkę do Norwegii.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie. – Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia – przekazała prok. Skrzeczkowska i dodała, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

źródło:
Zobacz więcej