RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jarosław Jakimowicz wydał oświadczenie: Zniszczyliście część mojego życia i moich dzieci [WIDEO]

Jestem niewinny. Nigdy tego nie zrobiłem – powiedział Jarosław Jakimowicz. Aktora oskarżono o gwałt na uczestniczce konkursu Miss Generation. Prezenter zwrócił się do niektórych mediów: Zniszczyliście jakąś część mojego życia, część życia moich dzieci i moich przyjaciół, ale ja udowodnię w sądzie moją niewinność, ja jestem niewinnym człowiekiem – podkreślił.

Jarosław Jakimowicz odpiera zarzuty o gwałt. „Sytuacja była zgoła inna”

Jarosław Jakimowicz odpiera oskarżenia o gwałt. Aktor oświadczył, że nigdy nie dopuścił się takiego czynu. Opowiedział o szczegółach pobytu na...

zobacz więcej

Dziennikarz Piotr Krysiak napisał na Facebooku, że „gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić́ uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020”. „Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji” – napisał.

„Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, ale nie przesłuchała jeszcze gwiazdora” – podał. Według Krysiaka zdarzenie miało miejsce w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem. Stwierdził, że ofiara jest dyrektorką marketingu i PR w jednej z brytyjskich firm. Według jego doniesień sprawę bada prokuratura w Łukowie, podlegająca prokuraturze w Lublinie. Cytowana przez niego prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, twierdzi, że postępowanie jest zawieszone, bo prokurator czeka na informacje od brytyjskiej policji.

Jak wiadomo, oskarżenia mają dotyczyć aktora Jarosława Jakimowicza, związanego od kilku miesięcy z Telewizją Polską. Prezenter stanowczo zaprzeczył oskarżeniom i oświadczył, że nigdy nie dopuścił się podobnego czynu – o tym, co się działo na konkursie miss, opowiedział portalowi tvp.info.

Oświadczenie Jarosława Jakimowicza


Jakimowicz, który prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek program „W kontrze” w TVP Info, wydał w sobotę przed programem oświadczenie.

Jakimowicz mówił, że sytuacja, która go dotknęła, jest inna od wszystkich, jakie przeżywał. Zaznaczył, że swoje oświadczenie wydaje z szacunku do widzów TVP Info i współpracowników. Stwierdził, że na oświadczenie zgodzili się jego pracodawcy.

– Tydzień temu zostałem posądzony o gwałt, o coś, czego nigdy w życiu nie zrobiłem. Zostałem posądzony nie przez sąd, nie przez policję, nie przez prokuraturę, nie przez adwokata, nie przez poszkodowanego, ale przez człowieka i jego post w internecie – mówił.

Jakimowicz i TAI ws. publikacji o „gwiazdorze TVP Info”

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odniosła się do internetowych informacji na temat jednego ze współpracowników TVP Info. Oświadczenie w...

zobacz więcej

Jak wskazał, media szybko podchwyciły ten temat i wskazały jego, jako winnego. – Według nich tym winnym jestem ja, media niszczą jakąś część mojego życia – dodał.

Jakimowicz przypomniał, że wystosował pismo do prokuratury, by zostać jak najszybciej przesłuchanym w tej sprawie i udowodnić swoją niewinność. – Jestem niewinny, nigdy nie zrobiłem takiego czynu, muszę państwu to powiedzieć, bo podejrzewam, że nie będą wszyscy zadowoleni z tego co powiem: przyznaje tym mediom, którym chyba tylko i wyłącznie na tym zależy, zniszczyliście cześć jakąś mojego życia, cześć z życia moich dzieci, moich przyjaciół – mówił.

Na koniec zaznaczył, że udowodni przed sądem swoją niewinność. Podziękował też za wsparcie, jakie okazało mu wiele osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej