RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jarosław Jakimowicz wydał oświadczenie: Zniszczyliście część mojego życia i moich dzieci [WIDEO]

Jestem niewinny. Nigdy tego nie zrobiłem – powiedział Jarosław Jakimowicz. Aktora oskarżono o gwałt na uczestniczce konkursu Miss Generation. Prezenter zwrócił się do niektórych mediów: Zniszczyliście jakąś część mojego życia, część życia moich dzieci i moich przyjaciół, ale ja udowodnię w sądzie moją niewinność, ja jestem niewinnym człowiekiem – podkreślił.

Jarosław Jakimowicz odpiera zarzuty o gwałt. „Sytuacja była zgoła inna”

Jarosław Jakimowicz odpiera oskarżenia o gwałt. Aktor oświadczył, że nigdy nie dopuścił się takiego czynu. Opowiedział o szczegółach pobytu na...

zobacz więcej

Dziennikarz Piotr Krysiak napisał na Facebooku, że „gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić́ uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020”. „Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji” – napisał.

„Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, ale nie przesłuchała jeszcze gwiazdora” – podał. Według Krysiaka zdarzenie miało miejsce w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem. Stwierdził, że ofiara jest dyrektorką marketingu i PR w jednej z brytyjskich firm. Według jego doniesień sprawę bada prokuratura w Łukowie, podlegająca prokuraturze w Lublinie. Cytowana przez niego prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, twierdzi, że postępowanie jest zawieszone, bo prokurator czeka na informacje od brytyjskiej policji.

Jak wiadomo, oskarżenia mają dotyczyć aktora Jarosława Jakimowicza, związanego od kilku miesięcy z Telewizją Polską. Prezenter stanowczo zaprzeczył oskarżeniom i oświadczył, że nigdy nie dopuścił się podobnego czynu – o tym, co się działo na konkursie miss, opowiedział portalowi tvp.info.

Oświadczenie Jarosława Jakimowicza


Jakimowicz, który prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek program „W kontrze” w TVP Info, wydał w sobotę przed programem oświadczenie.

Jakimowicz mówił, że sytuacja, która go dotknęła, jest inna od wszystkich, jakie przeżywał. Zaznaczył, że swoje oświadczenie wydaje z szacunku do widzów TVP Info i współpracowników. Stwierdził, że na oświadczenie zgodzili się jego pracodawcy.

– Tydzień temu zostałem posądzony o gwałt, o coś, czego nigdy w życiu nie zrobiłem. Zostałem posądzony nie przez sąd, nie przez policję, nie przez prokuraturę, nie przez adwokata, nie przez poszkodowanego, ale przez człowieka i jego post w internecie – mówił.

Jakimowicz i TAI ws. publikacji o „gwiazdorze TVP Info”

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odniosła się do internetowych informacji na temat jednego ze współpracowników TVP Info. Oświadczenie w...

zobacz więcej

Jak wskazał, media szybko podchwyciły ten temat i wskazały jego, jako winnego. – Według nich tym winnym jestem ja, media niszczą jakąś część mojego życia – dodał.

Jakimowicz przypomniał, że wystosował pismo do prokuratury, by zostać jak najszybciej przesłuchanym w tej sprawie i udowodnić swoją niewinność. – Jestem niewinny, nigdy nie zrobiłem takiego czynu, muszę państwu to powiedzieć, bo podejrzewam, że nie będą wszyscy zadowoleni z tego co powiem: przyznaje tym mediom, którym chyba tylko i wyłącznie na tym zależy, zniszczyliście cześć jakąś mojego życia, cześć z życia moich dzieci, moich przyjaciół – mówił.

Na koniec zaznaczył, że udowodni przed sądem swoją niewinność. Podziękował też za wsparcie, jakie okazało mu wiele osób.

źródło:
Zobacz więcej