RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk w więzieniu. Nowe informacje

Kiedy pięściarz wyjdzie na wolność? (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)
Kiedy pięściarz wyjdzie na wolność? (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk jest w więzieniu. Bokser odsiaduje wyrok za złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Pojawiły się nowe informacje w jego sprawie.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk trafił do więzienia

Krzysztof Włodarczyk były mistrz świata w wadze junior ciężkiej trafił do więzienia na pięć miesięcy. Za co został skazany?

zobacz więcej

Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej trafił do zakładu karnego na warszawskim Służewcu 8 stycznia. Miał sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi, który złamał. W więzieniu ma spędzić 5 miesięcy.

Jak podaje „Super Express”, promotor pięściarza Andrzej Wasilewski chce, by karę więzienia zamieniono na dozór elektroniczny. – Wydaje nam się, że są ku temu przesłanki. Z tego co się dowiedziałem ostatnio, to posiedzenie sądu penitencjarnego zostało zaplanowane na 18 lutego – powiedział gazecie Wasilewski.

Gazeta twierdzi też, że została wpłacona „część grzywny i wyrok może zostać zmniejszony z pięciu miesięcy do niespełna czterech”. Może być krótszy o około 40 dni.

– Krzysiek codziennie rozmawia z najbliższymi, ukochaną, raz porozmawiał także ze mną. Mentalnie jest wszystko w porządku. Pogodził się z karą i grzecznie odsiaduje wyrok. Powiedział mi, że mu się tam strasznie nudzi, ale dużo czyta, trenuje, ma także czas na przemyślenia. Mówił mi także, że wciąż marzą mu się wielkie walki i zrobimy wszystko, by po wyjściu dostał fajny pojedynek – mówił Wasilewski.

– Postawa Krzysztofa jest modelowa. W czwartek miała miejsce odprawa wewnątrz zakładu karnego i Włodarczyk został oceniony jako wzorowy osadzony. Usłyszałem nawet, że sam zakład karny będzie się przychylał do wniosku o dozór elektroniczny – mówił Wasilewski portalowi wp.pl.

źródło:
Zobacz więcej