RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Udusiła się, bo chciała uczestniczyć w „wyzwaniu” na TikToku. Tragedia we Włoszech

Rodzice przekazali organy zmarłej dziewczynki do transplantacji (fot. EBU/RAI)
Rodzice przekazali organy zmarłej dziewczynki do transplantacji (fot. EBU/RAI)

Nie żyje 10-latka, która miała uczestniczyć w wyzwaniu „Black out challenge” na aplikacji TikTok. Dziewczynka zawiązała sobie na szyi pasek od szlafroka i zaczęła się dusić. Trafiła do szpitala w Palermo, niestety nie udało się jej uratować. Policja sprawdza nagrania w jej telefonie.

„Na proteście LGBT zginęli ludzie!”. Fake news na Tik-Toku obiega świat

Na Tik-Toku krąży wiral, w którym interauci są informowani o krwawym stłumieniu protestów środowisk LGBT w Polsce. Wśród nieprawdziwych informacji...

zobacz więcej

Jak podają włoskie media, 10-latka miała w czwartek brać udział w wyzwaniu na TikToku, polegającym na jak najdłuższym przetrwaniu po ściśnięciu sobie paska wokół szyi. Dziewczynka została znaleziona z paskiem od szlafroka wokół szyi i przywiązana do kaloryfera w łazience. Następnie – z zatrzymanym krążeniem z powodu przedłużonego duszenia się – została przetransportowana do szpitala w Palermo. Jej serce zatrzymało się na kilka minut, po czym dzięki reanimacji zaczęło ponownie bić. Później jednak lekarze orzekli śmierć mózgu i ostatecznie nie udało się jej uratować. 

Rodzice zdecydowali się przekazać jej organy do transplantacji. Mają one uratować życie czterech osób. – Zdecydowaliśmy się powiedzieć „tak” donacji, ponieważ nasza córka powiedziałaby „tak, zróbcie to”. Była hojną dziewczynką. Zważywszy, że nie możemy już mieć jej ze sobą, uznaliśmy za słuszne pomóc innym osobom – powiedzieli rodzice włoskiemu portalowi Rai News.

Kobieta oglądała filmy na TikToku. Zobaczyła swojego „zaginionego” męża

Podczas oglądania filmów zamieszczonych na TikToku kobieta z Indii zobaczyła swojego męża. Mężczyzna „zaginął” trzy lata wcześniej. Dzięki...

zobacz więcej

Prokuratura w Palermo i prokuratura ds. nieletnich, które prowadzą dochodzenie ws. śmierci, nakazały autopsję. Zostanie ona przeprowadzona w sobotę. Policja sprawdza też telefon komórkowy dziewczynki.

Śmierć dziewczynki a TikTok


W piątek włoska instytucja gwarantująca ochronę danych osobowych „Garante della privacy” zarządziła wobec Tik-Toka we Włoszech „natychmiastową blokadę wykorzystania danych osobowych użytkowników, których wiek nie został potwierdzony”.

Do tragedii odniósł się rzecznik Tik-Toka. „Stajemy przed tragedią. Kierujemy nasze najszczersze kondolencje do rodziny i przyjaciół dziewczynki. Bezpieczeństwo społeczności Tik-Toka jest naszym absolutnym priorytetem, pozostajemy do dyspozycji władz w celu współpracy w kwestii dochodzenia” – zadeklarował w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej