RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wkrótce warsztaty z programowania dla najmłodszych. „Świat gier, w którym sam zarządzasz bohaterami”

Kurs jest dla każdego, kto chce poznać tajniki powstawania gier i spróbować swoich sił w programowaniu (fot. Materiały prasowe)
Kurs jest dla każdego, kto chce poznać tajniki powstawania gier i spróbować swoich sił w programowaniu (fot. Materiały prasowe)

Wystartowała rejestracja na ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”. Dla uczestników z całej Polski przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online.

Fortuna za komiks o przygodach Batmana

Komiks o przygodach Batmana z 1940 r. został sprzedany na aukcji w Dallas w amerykańskim stanie Teksas za ponad 2,2 mln dolarów – poinformował...

zobacz więcej

Jak informują organizatorzy, kurs jest dla każdego, kto chce poznać tajniki powstawania gier i spróbować swoich sił w programowaniu.

W trakcje zajęć będzie można m.in. poznać podstawy programowania w środowisku Scratch, stworzyć grę i zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom.

„Zdarza Ci się oglądać youtuberów w akcji? Czytasz poradniki dotyczące gier? Dziś zamienisz się miejscami z ich twórcami i sam stworzysz stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa. Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie” – piszą pomysłodawcy.

„W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność” – mówi Dawid Leśniakiewicz, prezes szkoły „Giganci Programowania”.

Warsztaty odbędą się w terminie 30.01 – 14.02. Patronami honorowymi wydarzenia są włodarze miast oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Przeczytaj też: Ruszyły prace nad trzecią częścią „Wonder Woman” 


(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

źródło:
Zobacz więcej