SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Komentowała masakrę chrześcijan. Lewica odcina się od skandalicznych słów posłanki

Lewica zapowiada wyciągniecie konsekwencji wobec posłanki (Fot. PAP/M.Marek)
Lewica zapowiada wyciągniecie konsekwencji wobec posłanki (Fot. PAP/M.Marek)

„Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń” – skomentowała na Facebooku posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska wpis portalu Vatican News dotyczący rozstrzelania przynajmniej 750 chrześcijan przed kościołem w Etiopii. Lewica odcięła się od słów posłanki, przepraszając na Twitterze za zaistniałą sytuację.

Małgorzata Prokop-Paczkowska o zamordowaniu chrześcijan w Etiopii: Po co Kościół się tam wpakował?

„Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń” – skomentowała na Facebooku posłanka Lewicy Małgorzata...

zobacz więcej

Według Church Times UK atak został przeprowadzony przez etiopskie wojska rządowe i amharską milicję. Szacuje się, że w czasie napadu w kościele ukrywało się co najmniej tysiąc osób.

Tragedia miała miejsce przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani.

Do tego zdarzenia odniosła się posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska.Dlaczego nie uszanował (Kościół katolicki – red.) miejscowych wierzeń?” – pytała na Facebooku.

Do jej słów odniósł się na Twitterze klub Lewicy, który przeprosił za zaistniałą sytuację. „Wobec posłanki wyciągnięte zostaną konsekwencje dyscyplinarne, a opinie zawarte w komentarzach w żadnym stopniu nie odzwierciedlają naszych poglądów. Lewica zdecydowanie potępia wszelkie akty dyskryminacji chrześcijan i przemocy na tle religijnym oraz etnicznym” – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej