RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia: Mamy plan. „Najpierw porządkowanie relacji państwa z Kościołem” [WIDEO]

Polska 2050 jest gotowa wziąć odpowiedzialność za państwo - deklarował w piątek na konwencji inaugurującej cykl prezentacji programowych lider ruchu Szymon Hołownia. Zapewniał, że Polska 2050 wykorzystała czas pandemii, by myśleć i szukać rozwiązań naprawy państwa.

Zamieniła Budkę na Hołownię. Dwa zdjęcia Muchy, które stały się symbolem

„Marzę o Polsce przyszłości” – tak Joanna Mucha tłumaczyła odejście z Platformy Obywatelskiej i przejście do ruchu Polska 2050. Rok temu zamierzała...

zobacz więcej

Hołownia wraz z ekspertami Instytutu Strategie 2050 zorganizowali w piątek w jednym z warszawskich teatrów konwencję, na której zapowiedzieli przedstawienie w nadchodzących miesiącach planów programowych dotyczących konkretnych kwestii funkcjonowania państwa.

Lider ruchu wskazywał, że w czasie trwającej pandemii COVID-19 wolontariusze Polski 2050 działali oddolnie m.in. wspierając osoby bezdomne, organizując lokalne stołówki czy korepetycje dla dzieci z pieczy zastępczej. – Chcemy pomagać, chcemy dbać o swoje lokalne wspólnoty i najbardziej potrzebujących. I wiemy, jak to robić – zapewniał Hołownia.

– My, Polska 2050, wykorzystaliśmy czas pandemii, by myśleć i szukać rozwiązań. Jesteśmy głęboko przekonani, że nie stać nas na załamywanie rąk. Zajęliśmy się myśleniem i planowaniem tego, jak powinna wyglądać Polska dzień po upadku tej amoralnej władzy – kontynuował Hołownia.

Zapewniał też, że Polska 2050 wie, jak budować państwo, którego naczelną zasadą będzie troska o wszystkich obywateli. Deklarował, że ruch przygotował plan, który będzie teraz konsultowany i omawiany.

Czytaj także: Dlaczego posłowie przechodzą do Hołowni? 

Polityk zapowiedział, że na przełomie stycznia i lutego Polska 2050 zaprezentuje program dotyczący uporządkowania relacji państwa z Kościołem, z kolei w marcu przedstawiony ma zostać program dotyczący ochrony zdrowia, w kwietniu - ochrony środowiska i klimatu, w maju – polityki zagranicznej, a w czerwcu plan dotyczący edukacji.

źródło:
Zobacz więcej