RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Twitter zawiesił konta Antify. Powodem zamieszki w dniu inauguracji Bidena?

Zarchiwizowane wyniki tych stron pokazują, że obserwowało je ponad 71 tys. (fot. arch.PAP/EPA/F.WIESER)
Zarchiwizowane wyniki tych stron pokazują, że obserwowało je ponad 71 tys. (fot. arch.PAP/EPA/F.WIESER)

Twitter zawiesił kilka popularnych kont Antify, które mają łącznie ponad 71 tys. obserwujących – informuje portal amerykańskiego dziennika „New York Post”. Stało się to niedługo po zamieszkach z udziałem lewicowych ekstremistów, które miały miejsce w Seattle i Portland w dniu inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA.

Bojówkarze Antify spalili flagi USA. Krzyczeli: „Pie***ć Trumpa i Bidena” [WIDEO]

Po inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA w Seattle odbyła się demonstracja Antify. Bojówkarze zdemolowali pierwszy w historii lokal popularnej...

zobacz więcej

Jak informuje amerykański portal, zawieszone zostały co najmniej cztery popularne konta: @JewishWorker, @RevAbolition, @RevAbolitionNYC i @TheBaseBK. Ostatnie z nich to profil należący do centrum anarchistów na Brooklynie w Nowym Jorku.

Zarchiwizowane wyniki tych stron pokazują, że obserwowało je ponad 71 tys. osób. O usunięciu profilu centrum anarchistycznego poinformowała na Twitterze Antifa Sacramento.

Po inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA w Seattle odbyła się demonstracja Antify. Bojówkarze zdemolowali pierwszy w historii lokal popularnej sieci kawiarni oraz skandowali: „Pie***ć Trumpa Bidena też, oni nie przejmują się wami”. Podpalono amerykańskie flagi.

W Portland w stanie Oregon przeszedł natomiast marsz, w którym uczestniczyło ok. 200 lewicowych demonstrantów. Doszło do starć z policją. Na proteście pojawił się m.in. napis: „Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty”. Jak wyjaśniali, chodziło m.in. o zemstę „za policyjne morderstwa”. Protestujący wybili okna w siedzibie Demokratów w Portland. Policja poinformowała, że zatrzymała osiem osób.

źródło:
Zobacz więcej