RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Odrębne państwo w granicach Rosji”. Nawalny opowiada w filmie o luksusowej rezydencji Putina

(fot. PAP/EPA/MICHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL)
(fot. PAP/EPA/MICHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL)

„Najbardziej tajny i strzeżony obiekt w Rosji – bez przesady – to nie jest dom pod miastem, nie dacza, nie rezydencja. To całe miasto, ale raczej królestwo. Są tu: mury nie do zdobycia, własny port, własna ochrona, cerkiew, własny punkt kontroli bezpieczeństwa, strefa zakazu lotów, a nawet własne przejście graniczne. To jest odrębne państwo w granicach Rosji” – przekonuje Aleksiej Nawalny w filmie mającym przedstawiać historię powstawania posiadłości prezydenta Rosji Władimira Putina. Materiał zamieszczono na kanale YouTube.

Co wiadomo o Nawalnym? Opozycjonista nagrał film na komisariacie [WIDEO]

Adwokaci Aleksieja Nawalnego wciąż nie spotkali się ze swoim klientem. Do spotkania miało dojść na komisariacie policji w Chimkach, gdzie rosyjski...

zobacz więcej

Zdaniem rosyjskiego dysydenta to najbardziej strzeżona tajemnica w Rosji z powodu przepychu, w jakim powstał kompleks pałaców.

„Wyobrażacie sobie Księstwo Monako? To mały, ale odrębny kraj. A tu mówimy o nieruchomości o wielkości 39 księstw Monako. Został zbudowany tak, żeby nie można było się do niego dostać ani drogą lądową, ani morską, ani powietrzną” – dowiadujemy się z filmu.

Materiał został zamieszczony wtorek. Do tej pory obejrzało go ponad 50 mln internautów.

źródło:
Zobacz więcej