RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Małgorzata Prokop-Paczkowska o zamordowaniu chrześcijan w Etiopii: Po co Kościół się tam wpakował?

Małgorzata Prokop-Paczkowska trafiła do sejmu z list Lewicy (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Małgorzata Prokop-Paczkowska trafiła do sejmu z list Lewicy (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

„Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń” – skomentowała na Facebooku posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska wpis portalu Vatican News o masakrze przynajmniej 750 katolików przed kościołem w Etiopii.

Posłanka Lewicy zestawiła LGBT i Żydów z lat wojny. „Może to ona miała w rodzinie szmalcowników?”

Małgorzata Prokop-Paczkowska, posłanka Lewicy porównała „prześladowania” środowisk LGBT do mordów na polskich Żydach, sprowadzając rolę Polaków w...

zobacz więcej

Według Church Times UK atak został przeprowadzony przez etiopskie wojska rządowe i amharską milicję. Szacuje się, że w czasie napadu w kościele ukrywało się co najmniej tysiąc osób.

Tragedia miała miejsce przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani.

Małgorzata Prokop-Paczkowska napisała na Facebooku: „Po co kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń”.

Pod wpisem posłanki nie brakuje komentarzy pełnych oburzenia. „Niby poseł, a tak mało wie o świecie. W Etiopii Kościół Chrześcijański jest jednym z najstarszych na świecie, został on uznany jako religia państwowa już w IV wieku naszej ery” – napisał jeden z internautów.

„Wytargano ludzi ze świątyni i ich rozstrzelano. Posłanka lewicy: Po co tam ten kościół był” – dodał inny.

❗ Kolejny atak na chrześcijan na świecie! "Co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor Czwartek, 21 stycznia 2021


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej