RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziennikarz TVP Info z prestiżową nagrodą. „Widz zasługuje na rzetelne informacje”

Dziennikarz TVP Info Adam Giza otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Medyczny Dziennikarz roku 2020”. Prestiżowe wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia. „Bardzo dziękuję Jury konkursu! Bardzo dziękuję TVP za możliwość realizacji swojej pasji, jaką jest medycyna” – napisał na Twitterze Giza.

Wiceszef MSZ: Polska w pandemii zdała egzamin z międzynarodowej solidarności

Polska w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa zdała egzamin z międzynarodowej solidarności – powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Mimo...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Bardzo miło mi poinformować, że programy Telewizji Polskiej zyskały w oczach jury. Miałem zaszczyt „wirtualnie” odebrać pierwszą nagrodę! Bardzo dziękuje wszystkim współpracownikom, tworzącym programy: „Koronawirus Poradnik”, „Walka z Koronawirusem”, „Koronawirus Szczepionka”, „Alert COVID” – stwierdził Adam Giza.

„Dziennikarz TVP Info został nagrodzony przez grono fachowców. Adamie, gratuluję sukcesu, który dowodzi, że »Koronawirus Poradnik« oraz »Koronawirus szczepionka«, a także blok tematyczny »Walka z koronawirusem« to najlepsze programy w Polsce poświęcone problematyce pandemii” – napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

– Tematyka medyczna zawsze stanowiła moją pasję. Kiedy kończyłem szkołę średnią marzyłem o tym aby zostać albo lekarzem, albo dziennikarzem. Czas pokazał, że ta druga profesja wzięła górę, choć w CV mogę pochwalić się także tym, iż jestem pracownikiem medycznym – od kilku lat mam dyplom logopedy, z sukcesami w prowadzeniu podopiecznych – mówi portalowi tvp.info Giza.

Pandemiczny rok 2020 spowodował, że mogłem i mogę nadal łączyć te dwie profesje. Tematy medyczne w Telewizji Polskiej stały się bardzo ważne! Dziennikarstwo, zwłaszcza informacyjne nabrało nowego charakteru. Praca w programach „Koronawirus Poradnik”, „Walka z Koronawirusem” czy też „Alert COVID” to wyzwanie, nie tylko przekazania informacji, ale przede wszystkim ich filtrowanie! Widz TVP zasługuje na to, aby otrzymywać tylko rzetelne i sprawdzone informacje i komentarze mówiące o tym jak skutecznie walczyć z pandemią COVID-19 – podkreślił.

Koronawirus w Niemczech. Pacjent zmarł po reinfekcji

W Niemczech zmarł 72-letni pacjent, który po raz drugi zaraził się koronawirusem. Jak wyjaśnia immunolog, takie „powtórne infekcje tym samym...

zobacz więcej

„Koronawirus Poradnik” hitem


Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszy się szczególnie program „Koronawirus Poradnik”. – Wymyślił go dyrektor TVP Krystian Kuczkowski, który będąc na czele Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, doskonale pamiętał, że od zawsze zgłaszałem mu chęć realizowania programu medycznego! Szybko zebraliśmy zespół ekspertów, stworzyliśmy redakcję i tak oto powstał program, który bił rekordy oglądalności. Najliczniej oglądany odcinek zgromadził średnio 1 461 000 widzów, co dla anten kanałów tematycznych (jaki to kanał stanowi TVP Info) było jednym z rekordowych rezultatów w historii polskich kanałów telewizyjnych – przypomniał laureat.

– Kolejne formaty związane z walką z COVID-19 były efektem tegoż sukcesu. Widzowie naszych kanałów liczyli na rzetelne informacje, a my im je dostarczamy! Co ważne „Koronawirus Poradnik” jest programem emitowanym do dziś! Jest to format interaktywny, gdzie widzowie TVP mogą mailowo zadać pytania. W programie gościłem ponad 50. autorytetów świata medycyny – dodał Adam Giza.

Dziennikarz przyznał, że pandemia to ogromne wyzwanie dla wszystkich. – Boje się COVID-19! Z każdym dniem wiem więcej na temat pandemii, z każdym pytaniem mój horyzont staje się co raz szerszy. Zadałem ponad 2000 pytań o pandemię... wiem, że choroba ta jest groźna zarówno dla mojej 86. letniej babci jak i dla mnie – faceta w wieku 33 lat! Wiem, że nie ma żartów! Wiem także, że należy się chronić jak tylko się da! Cieszę się, że mogę walczyć z COVID-19 za sprawą srebrnego ekranu. Dzięki TVP widownia ma szanse zaczerpnąć wielu informacji à propos tego jak nie zachorować! A kiedy choroba już nas zaskoczy to podpowiadamy co robić aby zachować zdrowie! Teraz ważne aby na antenach TVP przekazywać rzetelną wiedzę o szczepieniach – podkreślił.

Kochani! Bardzo miło mi poinformować, że programy Telewizji Polskiej zyskały w oczach jury konkursu: "Medyczny...

Opublikowany przez Adam Giza Piątek, 22 stycznia 2021


– Co dalej? Marzy mi się wielki show medyczny, w jednym z głównych kanałów TVP. Złożyłem Panu Prezesowi Jackowi Kurskiemu projekt wielkiego medycznego formatu z widownią dla naszej anteny. Mam nadzieję, że się uda – dodał nadrodzony dziennikarz, ambasador Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w akcji „Zaszczep się”, która namawia do szczepień.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej