RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„No Time To Die” kolejny raz ma zmienioną datę premiery

Czwartkowe ogłoszenie oznacza trzecie opóźnienie filmu w ciągu ostatnich 10 miesięcy (fot. Suhaimi Abdullah/Getty Images)
Czwartkowe ogłoszenie oznacza trzecie opóźnienie filmu w ciągu ostatnich 10 miesięcy (fot. Suhaimi Abdullah/Getty Images)

Wydaje się, że największą przygodą najnowszego Bonda będzie... premiera filmu. Data jest zmieniana tak często, że nikt już nie traktuje kolejnych ogłoszeń o dniu premiery inaczej niż zabiegu przypominającego, że taki film został nakręcony. Tym razem data premiery została wyznaczona na 8 października. Pierwotnie miał to być 2 kwietnia.

Liam Neeson chce zakończyć pracę w filmach akcji

Północnoirlandzki aktor zapowiada, że po wywiązaniu się ze wszystkich zobowiązań zawodowych przejdzie na emeryturę. Chce zrezygnować z kina akcji,...

zobacz więcej

Decyzja o kolejnej zmianie daty premiery podyktowana jest pandemią. Amerykańskie media wskazują, że wziąwszy pod uwagę koszt produkcji „No Time To Die” (ok. 200 mln dolarów), szaleństwem byłoby emitowanie go, gdy kina są w zasadzie zamknięte.

Najnowsze ogłoszenie oznacza trzecie opóźnienie filmu w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Jak informuje serwis Variety.com, w marcu 2020 r. nowy Bond stał się pierwszym „pewniakiem”, który przesunął datę premiery w związku z pandemią.

Za Bondem poszła lawina opóźnień


Zmiana w harmonogramie „No Time to Die”, stała się początkiem zmian w planach premier innych filmów. Tuż po przeniesieniu Bonda przez MGM Universal ogłosił, że thriller akcji Boba Odenkirka „Nobody” będzie jednak mieć premierę nie 26 lutego, a 2 kwietnia. Zmienione zostały też harmonogramy filmów Sony: „Peter Rabbit 2”, „Ghostbusters: Afterlife” i „Cinderella”. „No Time to Die” wyreżyserował Cary Joji Fukunaga. To już 25. film w serii o Bondzie i ostatni Daniela Craiga.

W obsadzie znaleźli się też: Rami Malek jako przeciwnik Bonda Safin, Lashana Lynch jako nowa agentka 007 i Lea Seydoux jako ukochana Bonda.

W znaczących rolach grają też: Ana de Armas, Ben Whishaw i Christoph Waltz.

Czytaj także: Tom Cruise kupił roboty do kontrolowania ekipy filmu „Mission: Impossible 7”

źródło:

Zobacz więcej