RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brutalne morderstwo ciężarnej nastolatki. Ostatnie pożegnanie Patrycji

Patrycja była w ciąży (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Patrycja była w ciąży (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W Piekarach Śląskich w piątek odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanej 13-letniej Patrycji. Nastolatka pochodziła z Bytomia, była w ciąży. Zabił ją jej 15-letni chłopak Kacper S.

Okrutny mord na ciężarnej Patrycji. Kacper wiedział, gdzie schowa zwłoki

15-letni Kacper S., który z zimną krwią zadźgał swoją ciężarną 13-letnią dziewczynę Paulinę P., planował swoją zbrodnię dużo wcześniej. Właśnie...

zobacz więcej

Podczas mszy pogrzebowej w piekarskiej bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja ks. Marek Fenisz mówił o chrześcijańskim postrzeganiu śmierci, jako początku życia wiecznego i obietnicy zmartwychwstania.

Może być w nas też taki bunt: Boże, gdzie byłeś, kiedy się to wydarzyło (...). Ale Jezus zapewnia: wasza siostra, wasza córka, koleżanka – zmartwychwstanie – mówił ks. Fenisz, namawiając, by życiem i modlitwą walczyć o życie wieczne i zmartwychwstanie.

Na zakończenie mszy odczytano wzruszający list, którym Patrycję pożegnali jej rodzice. – Najdroższa córeczko, piszemy do ciebie, bo przed każdą podróżą trzeba się pożegnać. Ta podróż jest bez naszej zgody, przepojona ogromnym bólem, który wylewa się z nas krwawymi łzami – napisali Marzena i Grzegorz Pałoniowie, wspominając dzieciństwo swojej córki.

– Na każdym etapie twojego życia zawsze towarzyszył nam twój uśmiech, spontan i mnóstwo energii. Nawet jak byliśmy już zmęczeni, ty potrafiłaś nas na nogi postawić – żegnali Patrycję jej rodzice.

Morderstwo


W środę 13 stycznia na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich odnaleziono ciało 13-letniej Patrycji. Była w ciąży. Zamordował ją jej chłopak, 15-letni Kacper S. Zadał dziewczynie kilkanaście ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową.

Kacper przyznał się do winy. Sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. Z uwagi na młody wiek chłopak nie usłyszy zarzutów karnych.

W dniu zabójstwa nie miał ukończonych 15 lat, dokonał zabójstwa dzień przed swoimi urodzinami.
Patrycję pożegnali jej bliscy i przyjaciele (fot.PAP/Andrzej Grygiel
Patrycję pożegnali jej bliscy i przyjaciele (fot.PAP/Andrzej Grygiel

źródło:
Zobacz więcej