RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ilu Polaków chce się zaszczepić? Wyniki sondażu

Więcej Polaków akceptuje szczepienia (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Więcej Polaków akceptuje szczepienia (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Rośnie odsetek Polaków, którzy chcą się zaszczepić; obecnie to już ponad połowa badanych; ubywa także osób sceptycznych wobec szczepionek – wynika z badania Social Changes dla wpolityce.pl.

Raport Ministerstwa Zdrowia. Ile dziś zakażeń?

Koronawirus w Polsce. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Serwis informuje, że w badaniu zadano respondentom pytanie: „Czy zaszczepi się pani/pan na koronawirusa, jeśli będzie dostępna szczepionka i będzie pani miała/pan miał taką możliwość?”.

Twierdząco odpowiedziało 51 proc. badanych – w poprzedniej fali naszych badań wskaźnik ten wynosił o 4 punkty procentowe mniej – podaje wPolityce.pl. Jednocześnie informuje, że szczepieniom sprzeciwia się 31 proc. badanych – to spadek o 2 punkty.

Zmniejsza się też grupa osób, które nie mają zdania w tej sprawie – teraz jest to zaledwie 18 proc. badanych, o 2 punkty mniej niż poprzednio.

Badanie wykonała na zlecenie serwisu sondażownia Social Changes. Zostało ono zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1097 osób w dniach 15-18 stycznia.

źródło:
Zobacz więcej