
Dwie amerykańskie turystki zostały deportowane i otrzymały półroczny zakaz wjazdu do Indonezji po serii wpisów, w których promowały e-booka z poradami, jak przeprowadzić się na wyspę Bali w czasie pandemii.
Po przyjęciu z okazji urodzin kota w niewielkim chilijskim mieście Santo Domingo w regionie Valparaiso u 15 osób potwierdzono zakażenie...
zobacz więcej
Kristen Gray, która przez ponad rok mieszkała w Indonezji wraz ze swoją partnerką, opublikowała na Twitterze historię swojej udanej przeprowadzki na tropikalną wyspę. Zachęcała też do kupna napisanego wspólnie poradnika dla osób, które chciałyby przenieść się tam w czasie trwającej pandemii.
Na obie kobiety spadła fala krytyki internautów; miejscowe władze uznały, że Amerykanki złamały przepisy imigracyjne i odesłały je do USA.
28-letnia Gray napisała w tweetach, że zdecydowała się na przeprowadzkę na Bali po tym, jak w Stanach Zjednoczonych długo nie mogła znaleźć pracy. Na początku 2020 r. ona i jej partnerka Saundra Michelle Alexander kupiły bilety do Indonezji w jedną stronę, a po wybuchu pandemii COVID-19 postanowiły pozostać w azjatyckim kraju.
Paszport dyplomatyczny dla Polaka, który w śpiączce przebywa w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii jest przygotowywany, to kwestia godzin -...
zobacz więcej
„Dlaczego Amerykanie myślą, że ich spokój ducha jest wart gentryfikacji całej wyspy, zepchnięcia miejscowych z ich ziemi i zmuszenia do wykonywania niskopłatnej pracy, gdy wszystko buduje się tu dla cudzoziemców?” – pytała jedna z użytkowniczek platformy blogowej, krytykując przy okazji przyjezdnych z Australii.
Niektórzy z internautów zwracali uwagę, że kobiety namawiały cudzoziemców do przylotu do kraju, który zamknął granice z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Indonezja jest najmocniej w regionie dotknięta pandemią COVID-19.
Według oficjalnych danych w 270-milionowym archipelagu zanotowano 952 tys. zachorowań i blisko 30 tys. zgonów.
Holendrzy szukają sposobów na ominięcie ograniczeń związanych z godziną policyjną. Zgłaszają się jako wolontariusze do wyprowadzania psów i...
zobacz więcej
Ostatecznie władze Indonezji stwierdziły, że prowadzenie przez Gray i Alexander biznesu i sprzedaż poradnika naruszało warunki wizy turystycznej, na podstawie której Amerykanki przebywały na Bali.
Zanim kobiety odesłano do Los Angeles, bez możliwości powrotu przez sześć miesięcy, miejscowe media opublikowały ich wizerunki, bilety powrotne i paszporty.
– Nie jestem winna, nie zostałam w kraju po terminie ważności wizy. Nie zarabiałam też w indonezyjskich rupiach w Indonezji. Opublikowałam wypowiedź na temat LGBT i jestem deportowana za LGBT – powiedziała Gray miejscowym reporterom.