RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Media: Igrzyska odwołane. Japonia komentuje

W ostatnich tygodniach w Japonii, ponownie wzrastały liczby zakażeń koronawirusem (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)
W ostatnich tygodniach w Japonii, ponownie wzrastały liczby zakażeń koronawirusem (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

Władze Japonii zdementowały doniesienia dziennika „The Times”, jakoby w kręgach japońskiego rządu miała zapaść decyzja o odwołaniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawody zostały przełożone z zeszłego lata na ten rok z powodu pandemii koronawirusa.

Igrzyska w Tokio. Pobyt sportowców ograniczony do minimum

Podczas igrzysk w Tokio 2021 wszystkich sportowców mają obowiązywać ścisłe zasady dotyczące pobytu w wiosce olimpijskiej. Będą mogli przybyć do...

zobacz więcej

Mer Tokio Yuriko Koike poinformowała, że nie toczyły się żadne rozmowy o odwołaniu tegorocznych Igrzysk. Tymczasem Japonia zmaga się ze wzrostem zakażeń koronawirusem, a przełożenia lub odwołania Igrzysk chce już 80 proc. mieszkańców kraju.

W ostatnich tygodniach, kiedy w wielu państwach, także w Japonii, ponownie wzrastały liczby zakażeń koronawirusem – pojawiały się spekulacje na temat konsekwencji kolejnych fal pandemii dla Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które mają się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Brytyjski „The Times”, powołując się na anonimowe źródła w japońskim rządzie, poinformował o planach odwołania, przełożonych z ubiegłego roku tokijskich Igrzysk.

Według dziennika Tokio miałoby zgłosić swój akces do organizacji imprezy w 2032 r.

Tym doniesieniom zaprzeczyły władze Japonii, MKOL i lokalny komitet organizacyjny. Tymczasem według ostatnich sondaży aż 80 proc. mieszkańców Japonii chce ponownego przełożenia lub odwołania Igrzysk. W styczniu w Tokio odnotowano rekordową dzienną liczbę 2,4 tys. zakażeń koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej