RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Urządzili urodziny kota w pandemii. Wszyscy zakażeni

Kot się nie zakaził (fot. Shutterstock/Chendongshan)
Kot się nie zakaził (fot. Shutterstock/Chendongshan)

Po przyjęciu z okazji urodzin kota w niewielkim chilijskim mieście Santo Domingo w regionie Valparaiso u 15 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem – podały lokalne media. Informację potwierdził Francisco Alvarez, regionalny sekretarz ministerstwa zdrowia.

Łabędź wybrał się na spacer ulicami miasta. Miał eskortę policji [WIDEO]

Policjanci z Buska-Zdroju (woj. świętokrzyskie) podjęli nietypową interwencję. W myśl hasła „pomagamy i chronimy”, wraz ze zgłaszającym –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Alvarez powiedział, że początkowo nie wierzył w przyczynę pojawienia się infekcji. – Kiedy usłyszałem, że to było przyjęcie urodzinowe kota , pomyślałem, że to żart, że prawdopodobnie próbują coś ukryć – stwierdził w Radio Bio-Bio w sobotę.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie odbyło się przyjęcie, ale lokalne media podały, że brało w nim udział 10 osób; wszystkie zostały zakażone. Pięć pozostałych infekcji wykryto u bliskich uczestników przyjęcia.

Wszyscy imprezowicze zakażeni, kot zdrowy


Alvarez poinformował, że kot jest zdrowy. Dodał, że trudno mu uwierzyć, że ludzie organizują takie spotkania w czasie pandemii.

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Chile odnotowano łącznie ponad 685 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad 17,7 tys. ludzi zmarło na COVID-19.

źródło:

Zobacz więcej