RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kraków: Szczepienia poza kolejnością w DPS. Dyrektor rezygnuje z pracy

W krakowskim MDDPS miały zostać zasczepione 4 osoby poza kolejnością (fot. arch PAP/Grzegorz Michałowski)
W krakowskim MDDPS miały zostać zasczepione 4 osoby poza kolejnością (fot. arch PAP/Grzegorz Michałowski)

W krakowskim Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej miały zostać zaszczepione poza kolejnością cztery osoby. Wcześniej portal LoveKraków.pl informował, że poza kolejnością szczepionkę przyjęła radna dzielnicy XVII Nowa Huta Bogumiła Drabik.

Lokalne media: Krakowska działaczka PO zaszczepiona poza kolejnością

Radna dzielnicy XVII Nowa Huta Bogumiła Drabik zaszczepiła się poza kolejnością – informuje jeden z krakowskich portali internetowych. Kobieta...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak poinformował portal polsatnews.pl, poza wcześniej wymienianą Bogumiłą Drabik, która za tydzień ma zostać radną miejską Platformy Obywatelskiej, zastępując w Radzie Miasta Krakowa Ninę Gabryś, szczepionkę otrzymały jeszcze trzy osoby. Według nieoficjalnych informacji, miały to być osoby poniżej 70 lat i były znajomymi jednej z pracownic placówki.

O szczepieniu poza kolejnością zdecydował dyrektor nowohuckiej placówki, ponieważ cztery dawki zostały niewykorzystane.

– Wcześniej wszystkie osoby, które miały się zaszczepić, przyjęły szczepienie – stąd pozostałe cztery niewykorzystane dawki – stwierdziła Agnieszka Pers, rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), nadzorującego dom MDDPS w Nowej Hucie.

Rzeczniczka poinformowała również, że dyrektor placówki w Nowej Hucie złożył w czwartek „rezygnację z pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę".

Zobacz takżeMinisterstwo Zdrowia potwierdza. Zmutowany koronawirus w Polsce

źródło:
Zobacz więcej