RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Irak: Państwo Islamskie przyznało się do krwawych zamachów w Bagdadzie

Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za podwójny samobójczy zamach (fot. Murtadha Al-Sudani/Anadolu Agency via Getty Images)
Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za podwójny samobójczy zamach (fot. Murtadha Al-Sudani/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za czwartkowy podwójny samobójczy zamach bombowy w stolicy Iraku Bagdadzie, w którym zginęły 32 osoby, a 110 zostało rannych – poinformował organ propagandowy IS agencja Amak.

Pożar w obiekcie producenta szczepionek przeciw COVID-19. To kluczowy zakład

Pożar wybuchł w czwartek w budowanym obiekcie największego na świecie producenta szczepionek Serum Institute of India, w mieście Puna w stanie...

zobacz więcej

Były to pierwsze od trzech lat samobójcze zamachy bombowe wymierzone w tętniącą życiem dzielnicę handlową Bagdadu. Samobójczy atak terrorystyczny miał także miejsce w tym samym rejonie w 2018 roku, krótko po tym, jak ówczesny premier Hajdar al-Abadi ogłosił zwycięstwo nad dżihadystyczną organizacją zbrojną Państwo Islamskie (IS). Zginęło wtedy 31 osób.

Do zamachów doszło, gdy w kraju panuje napięcie polityczne związane z planowanymi przedterminowymi wyborami i poważny kryzys gospodarczy oraz po redukcji przez USA liczby swoich żołnierzy w Iraku do 2500.

Zobacz także: Kuba sponsorem terroryzmu?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej