RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Godzina policyjna w Holandii. Każdy chce mieć psa i zostać dostawcą jedzenia

Poza psami, w cenie są ubrania dostawców jedzenia (fot. Tomas Tkacik/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Poza psami, w cenie są ubrania dostawców jedzenia (fot. Tomas Tkacik/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Holendrzy szukają sposobów na ominięcie ograniczeń związanych z godziną policyjną. Zgłaszają się jako wolontariusze do wyprowadzania psów i zamawiają stroje dostawców posiłków, aby móc opuszczać dom w godzinach, kiedy ona obowiązuje – poinformowała w czwartek agencja Reutersa.

Hiszpania: Wysocy rangą urzędnicy zaszczepieni poza kolejnością

Kilkunastu wysokich rangą urzędników hiszpańskiej administracji regionalnej i samorządowej zaszczepiło się przeciwko COVID-19 – wynika z szacunków...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W czwartek holenderski parlament opowiedział się za wprowadzeniem godziny policyjnej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Będzie ona obowiązywała od soboty między godz. 21 a 4.30. W tym czasie możliwe będzie opuszczanie domu tylko w przypadku pilnej potrzeby. Wyjątki obejmą między innymi dostarczanie posiłków, paczek i wyprowadzanie zwierząt na spacery.

Legalne wyjście


Strona internetowa www.matcheenleenhond.nl, która pomaga skontaktować wolontariuszy z osobami potrzebującymi pomocy w wyprowadzaniu psów, została zasypana zgłoszeniami od chętnych do spacerowania ze zwierzętami.

– Zwykle otrzymujemy 10 ofert tygodniowo, ale od wtorku, gdy ogłoszono plan wprowadzenia godziny policyjnej, otrzymaliśmy ich 300 – powiedziała Jos van Prooijen, która prowadzi stronę.

Zobacz także: Holandia. Godzina policyjna po raz pierwszy od wojny

Jedzenie na wynos


Jak podała gazeta „Algemeen Dagblad”, serwis z ogłoszeniami Marktplaats.nl w związku ze wzrostem zainteresowania wstrzymał sprzedaż kurtek i odzieży znanych firm kurierskich.

Za złamanie godziny policyjnej grozi kara w wysokości 95 euro. 

źródło:

Zobacz więcej