RAPORT

Pogarda

Bojówkarze Antify spalili flagi USA. Krzyczeli: „Pie***ć Trumpa i Bidena” [WIDEO]

Podobna manifestacja odbyła się w Portland (fot. Michael Ciaglo/Getty Images)
Podobna manifestacja odbyła się w Portland (fot. Michael Ciaglo/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA w Seattle odbyła się demonstracja Antify. Bojówkarze zdemolowali pierwszy w historii lokal popularnej sieci kawiarni oraz skandowali: „Pie***ć Trumpa i Bidena też, oni nie przejmują się wami”. Podpalono amerykańskie flagi.

Zamieszki w Waszyngtonie. Atak Antify na zwolenników Donalda Trumpa

Grupa bojowników Antify napadła w sobotę na wielu zwolenników prezydenta Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Incydenty miały miejsce w momencie, gdy...

zobacz więcej

Według informacji podanych przez „The Seattle Times”, policja dokonała co najmniej trzech zatrzymań. Podczas manifestacji mazano sprayem po murach, rozbijano okna oraz podpalono flagi USA.

Manifestanci krzyczeli też „Pie***ć Trumpa i Bidena”. Hasło wykrzykiwane w środę przez członków Antify nie jest  nowe. Podobne okrzyki wznoszono m.in. podczas manifestacji w Detroit w listopadzie ub.r.

Jak czytamy na portalu amerykańskiego dziennika „New York Post”, „niektórzy mówili, że wyszli na ulice, ponieważ byli zażenowani, że nowy prezydent wzywał do jedności, zamiast potępić ich prawicowych przeciwników”. – Wzywanie do jedności z ludźmi, którzy chcą krzywdzić ludzi, jest obrzydliwe – mówi jedna z manifestantek w rozmowie z „The Seattle Times”. W manifestacji wzięło udział ok. 100 osób.

W Portland w stanie Oregon przeszedł natomiast marsz, w którym uczestniczyło ok. 200 lewicowych demonstrantów. Doszło do starć z policją. Na proteście pojawił się m.in. napis: „Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty”. Jak wyjaśniali, chodziło m.in. o zemstę „za policyjne morderstwa”. Protestujący wybili okna w siedzibie Demokratów w Portland. Policja poinformowała, że zatrzymała osiem osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej