RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Katastrofa stulecia”. Merkel podała, kiedy będą mogli zaszczepić się wszyscy Niemcy

Kanclerz Niemiec nie wykluczyła także kolejnego zamknięcia granic (fot. Filip Singer - Pool/Getty Images)
Kanclerz Niemiec nie wykluczyła także kolejnego zamknięcia granic (fot. Filip Singer - Pool/Getty Images)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nazwała pandemię koronawirusa „katastrofą stulecia”. Jednocześnie szefowa rządu zapewniła, że szczepionka na COVID-19 będzie dostępna dla wszystkich niemieckich obywateli do końca lata.

Niemcy. „Lockdown jak antybiotyk”

Federalny minister zdrowia Jens Spahn bronił w środę na konferencji prasowej przedłużenia lockdownu w Niemczech i wprowadzenia kolejnych...

zobacz więcej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Berlinie niemiecka kanclerz zapowiedziała, że kolejne szczepionki zostaną „względnie szybko” przystosowane do nowych szczepów koronawirusa.

– Nowe mutacje wirusa pojawiły się już w Niemczech, ale nie możemy dopuścić, żeby zebrały podobne żniwo jak w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Musimy ten problem potraktować poważnie – zaapelowała kanclerz.

Szefowa rządu zaznaczyła, że najpóźniej w trzecim kwartale powinna być już dostępna wystarczająca liczba dawek szczepionki, „by podzielić się nią z innymi państwami”. Angela Merkel nazwała pandemię „katastrofą stulecia”. W zależności od jej przebiegu kanclerz nie wykluczyła także kolejnego zamknięcia granic.

Przedłużenie lockdownu w Niemczech


Kilka dni temu Angela Merkel poinformowała, że rząd federalny i premierzy landów zdecydowali o przedłużeniu obecnego lockdownu do 14 lutego. Dziś berliński Instytut Roberta Kocha poinformował o prawie 20,5 tys. nowych przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 1000 osób.

Czytaj także: Tragiczne dane. Padł kolejny „rekord” zgonów na Wyspach. Niemców czeka zmiana maseczek

źródło:
Zobacz więcej