RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaginął młody mężczyzna. Policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu

Policja podała rysopis zaginionego (fot. Policja)
Policja podała rysopis zaginionego (fot. Policja)

Ponad 80 osób, m.in. policjantów, żołnierzy WOT i strażaków prowadzi w czwartek w Olsztynie poszukiwania 21-letniego Witolda Studniarza. Od niedzieli rodzina nie ma z nim kontaktu.

Podawał się za brata bliźniaka. Był poszukiwany

23-latek podał policji dane brata bliźniaka, bo sam był poszukiwany. Jego brat w tym czasie schował się w domu pod stertą ubrań. Czujni policjanci...

zobacz więcej

– Witold Studniarz w niedzielę wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną – poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Rysopis zaginionego


Policja podała rysopis zaginionego. To mężczyzna średniej budowy ciała, mający około 190 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy, oczy piwne. W chwili zaginięcia Witold Studniarz ubrany był w czarną kurtę, niebieskie spodnie jeansowe oraz szarą czapkę. Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 21-latek po raz ostatni widziany był w okolicy ul. Popiełuszki w Olsztynie i mógł przemieszczać się w kierunku osiedla Brzeziny.

Policjantów wspierają żołnierze WOT


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą intensywne działania poszukiwawcze. Przeczesują oni trudno dostępny rozległy teren, po którym mógł przemieszczać się młody mężczyzna. W tym celu policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt m.in. drona.

Policjanci z komendy miejskiej są wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z quadami oraz strażaków ochotników z Gutkowa wykorzystujących sprzęt do poszukiwań osób w trudno dostępnym terenie. Do działań zostali także włączeni przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, którzy za pomocą kamer i drona przeszukują pobliski teren. Łącznie w działania zaangażowano ponad 80 osób. – W dalszym ciągu apelujemy o pomoc do osób, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego mężczyzny. Informacje można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341 lub 47 73 134 24 – powiedział Jurkun.

Czytaj także: Sukces policjantów z Płocka. Odnaleźli zaginionego 13-latka

źródło:

Zobacz więcej