RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Schemat likwidacji zabytków w Warszawie

Supermarket zamiast XIX-wiecznej parowozowni czy gigantyczny biurowiec wciśnięty w pobliżu placu Zamkowego. Dlaczego nikt nie rozliczył osób odpowiedzialnych za nieodwracalne straty na zabytkowej mapie Warszawy? Dlaczego warszawskie zabytki przegrywały z bezczelnością deweloperów i bezczynnością urzędników? – pytają autorzy programu „Magazyn śledczy Anity Gargas”. Emisja w czwartek o 22:30 w TVP1.

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Cd. samorządowych patologii w Łodzi

Jakie konsekwencje dla kieszeni mieszkańców miasta administrowanego przez Hannę Zdanowską ma sposób zarządzania miejskimi spółkami? W jaki sposób...

zobacz więcej

Jak pod nosem konserwatorów zabytków dochodziło do nielegalnych rozbiórek historycznych obiektów? Dlaczego stołeczni konserwatorzy często poddawali się dyktatowi deweloperów? Czy pomiędzy deweloperami, politykami i urzędnikami mogły istnieć powiązania, które doprowadziły do unicestwiania historycznego dziedzictwa stolicy? – takie pytania padają w programie.

„Weekendowy schemat” likwidacji zabytkowych budowli; katastrofalna spuścizna Ewy Nekandy-Trepki i innych stołecznych konserwatorów – o tym, jak przekonują autorzy programu „Magazynie śledczym Anity Gargas”, dowiemy się w czwartek o 22:30 w TVP1.

źródło:
Zobacz więcej