RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skandal w pizzerii, kucharz symulował seks z ciastem. Wkracza sanepid

Skandal pod Poznaniem (fot. Shutterstock; FB)
Skandal pod Poznaniem (fot. Shutterstock; FB)

Właściciel pizzerii z Murowanej Gośliny został wezwany do złożenia wyjaśnień w sanepidzie – poinformowała rzeczniczka poznańskiego sanepidu Cyryla Staszewska. Kontrolę w lokalu przeprowadzono po doniesieniach o pracowniku, który nagi miał symulować seks z ciastem.

Oburzenie w Murowanej Goślinie. Co zrobił pracownik pizzerii?

W jednej z pizzerii pod Poznaniem miało dojść do oburzającego wybryku. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać kucharza „ugniatającego” ciasto...

zobacz więcej

Wczoraj w tym lokalu odbyła się kontrola, obiekt był zamknięty. W związku z tym właściciel został poproszony o wyjaśnienie, o przedstawienie nam, jakie podjął działania, bowiem ta kontrola dotyczyła przede wszystkim bezpieczeństwa żywności, a nie obyczajności – powiedziała rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska.

Dodała, że „w zależności od tego, czy właściciel pojawi się u nas osobiście, czy prześle nam wyjaśnienia i jaka będzie ich treść, będą podejmowane dalsze kroki”. Gdyby stwierdzono naruszenie przepisów, właściciel lokalu może zostać ukarany mandatem.

Postępowanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w pizzerii w Murowanej Goślinie zostało wszczęte po doniesieniach lokalnych mediów. Według ich relacji, pracownik pizzerii miał nagrać na potrzeby serwisu randkowego film, na którym widać, jak nagi symuluje seks z ciastem. Sprawę nagłośnili mieszkańcy Murowanej Gośliny w mediach społecznościowych.

Staszewska powiedziała, że poznański sanepid nigdy wcześniej nie miał takich zgłoszeń ani nie prowadził kontroli w związku z podobnymi zdarzeniami.

źródło:
Zobacz więcej