RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewaccy ekstremiści zaatakowali siedzibę Demokratów w Portland [WIDEO]

Zatrzymano osiem osób (fot. YT/ Storyful Rights Management)
Zatrzymano osiem osób (fot. YT/ Storyful Rights Management)

Lewaccy ekstremiści wszczęli awantury na ulicach Portalnd w amerykańskim stanie Oregon. Doszło do tego w środę po południu, po zaprzysiężeniu Joego Bidena na prezydenta. Policja informuje, że zaatakowano siedzibę Partii Demokratycznej w tym mieście.

Polityk z Nowego Meksyku aresztowany w związku zajściami na Kapitolu

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało, że w Waszyngtonie aresztowany został w niedzielę komisarz hrabstwa Otero w stanie Nowy Meksyk Couy...

zobacz więcej

Policja przekazała w oświadczeniu, że setki ubranych na czarno protestantów wzięło udział w marszu w północno-wschodniej części miasta. Chuligani wybijali szyby w siedzibie Partii Demokratycznej, ugrupowania, z którego wywodzi się nowy prezydent. Na elewacji budynku pojawiły się też wulgarne graffiti.

Zatrzymano ośmiu uczestników, nie sprecyzowano, czy wśród nich są kobiety. Wskazano, że zatrzymani atakowali budynek Demokratów. Jeden z aktywistów usłyszał zarzuty podpalenia.

Marsz odbył się w ramach protestu przeciw kolejnym przypadkom śmierci podczas policyjnych interwencji. Ekstremiści rzucali w funkcjonariuszy różnymi przedmiotami.Telewizja Fox News zwraca uwagę, że do zamieszek doszło w dniu zaprzysiężenia Joego Bidena. Na jednym z transparentów anarchiści odnieśli się do 46. prezydenta. „Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty!” – napisano na banerze i sprecyzowano, że zemsta ma być wymierzona za „policyjne morderstwa, imperialistyczne wojny i faszystowskie masakry”.

Czytaj także: Joe Biden 46. prezydentem USA [RELACJA]źródło:
Zobacz więcej