RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarz Krzysztof Łuszczewski

Krzysztof Łuszczewski (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)
Krzysztof Łuszczewski (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Zmarł dziennikarz Krzysztof Łuszczewski. Informację o jego śmierci przekazało Radio Nowy Świat, którego był współzałożycielem i dyrektorem muzycznym.

Nie żyje lider zespołu Püdelsi Andrzej Bieniasz

Zmarł lider zespołu Püdelsi Andrzej Bieniasz – poinformowała grupa w mediach społecznościowych. Muzyk, który zmagał się z chorobą nowotworową, miał...

zobacz więcej

„Odeszła osoba, bez której Radio Nowy Świat nie byłoby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Nie byłoby całonocnych playlist. Nie byłoby tematycznych wieczorów muzycznych. Nie byłoby niepowtarzalnego klimatu – nie tylko tego muzycznego. Krzysztofie, nigdy Cię nie zapomnimy. Dziękujemy za wszystko” – napisano na facebookowej stronie RNŚ.

Serwis Koduj24, którego zmarły także był współzałożycielem, podał w środę, że Łuszczewski zmarł na  COVID-19. 

„Przegrał z  koronawirusem. Krzysztof miał tyle jeszcze do przeżycia i tyle do dania” – czytamy we wpisie.

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła...

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Środa, 20 stycznia 2021


Krzysztof Łuszczewski od lat 90. był dziennikarzem Radia Poznań. W 2001 r. objął stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora muzycznego radia RMI FM, przekształconego później w Planeta FM. Jednocześnie, w latach 2005-08, pełnił funkcje dyrektora programowego i muzycznego Radia Kolor oraz redaktora naczelnego Radia Jazz. Od 2009 r. był dyrektorem-redaktorem naczelnym Czwórki Polskiego Radia, a w 2014 r. na dwa lata objął kierownictwo nad Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Później m.in. z jego inicjatywy powstał portal Koduj24.pl.

Wiosną 2020 r. wraz z byłymi dziennikarzami radiowej Trójki Łuszczewski założył Radio Nowy Świat.

Przeczytaj też: Nie żyje wielka dama polskiej piosenki Maria Koterbska

źródło:
Zobacz więcej