RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kradzież” pieniędzy dla osób niepełnosprawnych? Szokujące słowa posłanki PO

Iwona Hartwich jest posłanką Koalicji Obywatelskiej (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Iwona Hartwich jest posłanką Koalicji Obywatelskiej (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Iwona Hartwich oskarża Prawo i Sprawiedliwość o kradzież pieniędzy. Posłanka PO zaapelowała do emerytów. „Emerycie! Pamiętaj, że TWOJA 14. emerytura to pieniądze skradzione przez PiS osobom z niepełnosprawnościami” – napisała na Twitterze.

W środę w sejmie odbyło się głosowanie na poprawkami do tegorocznego budżetu. Minister finansów Tadeusz Kościński zapewnił, że państwo będzie stać na to, aby w 2021 roku wypłacić emerytom czternastą emeryturę.

To rozwścieczyło Hartwich. „Emerycie! Pamiętaj, że TWOJA 14. emerytura to pieniądze skradzione przez PiS osobom z niepełnosprawnościami” – napisała na Twitterze.

Kiedy zdała sobie sprawę, ze swoich słów, Hartwich próbowała doprecyzować fatalną wypowiedź.

„Nie miałam na myśli tego, że emeryci kogokolwiek okradają. Chodziło o to, że PiS zabrał pieniądze osobom z niepełnosprawnościami z funduszu solidarnościowego, który miał poprawić ich byt, a przeznaczył pieniądze na 14. emerytury” – dodała w kolejnym wpisie. Co tak naprawdę miała na myśli Hartwich, pokazał europoseł PiS Dominik Tarczyński; wrzucił krótki filmik z wypowiedzią posłanki podczas środowej sejmowej debaty.

źródło:
Zobacz więcej