RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Dekompozycja w PO”. Dworczyk o odejściu Muchy do Hołowni

Najnowsze

Popularne

Mamy do czynienia z dekompozycją po stronie PO; tam nie ma wyrazistego lidera, wyrazistego nurtu ideowego, na którym można budować formację polityczną. W konsekwencji widać odejścia; ten proces pewnie będzie postępował – ocenił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, komentując odejście posłanki Joanny Muchy do ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.

Hołownia przedstawił kolejnych członków ruchu Polska 2050

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawił kolejnych członków swojego Ruchu i Instytutu Strategie 2050. Do Ruchu dołączyli: ekolog Katarzyna...

zobacz więcej

Dotychczasowa posłanka klubu KO Joanna Mucha poinformowała w środę o przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni – Polska 2050. – Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi – tłumaczyła. – Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS – mówiła.

– Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem – dodała. – Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 – poinformowała.

Sprawę skomentował w TVP szef KPRM Michał Dworczyk.

Dekompozycja w PO


– Trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z jakimś rodzajem dekompozycji po stronie Platformy Obywatelskiej. Nie ma tam cały czas wyrazistego lidera, nie ma tam jakiegoś wyrazistego nurtu ideowego, na którym można by budować formację polityczną – ocenił poseł PiS w programie „Kwadrans poolityczny” w TVP1.

– W konsekwencji widać odejścia, różnego rodzaju spory. Pewnie ten proces będzie postępował – przewiduje minister.

Szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 złożył rezygnację

Szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 Jakub Jakubowski zrezygnował ze swojej funkcji. Zdaniem Onetu, to reakcja na transfer posłanki...

zobacz więcej

Dopytywany, czy w 2023 r.  ugrupowanie Szymona Hołowni będzie najpoważniejszą siłą po stronie opozycji, Dworczyk zwrócił uwagę, że w polityce „dwa, trzy lata to bardzo długi czas i tu może się jeszcze bardzo wiele zdarzyć”.

– W związku z tym dzisiaj chyba jest jeszcze za wcześnie, aby tego rodzaju scenariusze poważnie analizować – dodał minister.

Mucha to kolejna parlamentarzystka, która  dołączyła do Polski 2050 Szymona Hołowni; w poniedziałek poinformował o odejściu z klubu KO senator Jack Bury, a w zeszłym roku uczyniła to poseł Hanna Gill-Piątek, która była w klubie Lewicy.

Powstanie koło parlamentarne


Jak mówił w środę Szymon Hołownia, dzięki dołączeniu Muchy Polska 2050 „zaloguje się” w parlamencie i utworzy koło parlamentarne. Szefową koła będzie Hanna Gill-Piątek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej