RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziś Dzień Babci. Inny niż zwykle

Składanie życzeń przez telefon lub internet (fot. Shutterstock/stockwars)
Składanie życzeń przez telefon lub internet (fot. Shutterstock/stockwars)

Babcie i dziadkowie mogą się dziś spodziewać prezentów, kwiatów, laurek od swoich wnucząt. Zwykle z tej okazji w przedszkolach i żłobkach dzieci urządzały przedstawienia dla dziadków. W tym roku ze względu na epidemię składanie życzeń będzie ograniczone.

Noworoczne życzenia od pary prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą złożyli życzenia noworoczne użytkownikom Twittera. „Niech cały rok upłynie w zdrowiu,...

zobacz więcej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka złożyła para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda przekazał szczególne podziękowania za wsparcie, mądrość i życiowe doświadczenie, którym dzielą się seniorzy.

– Nic nie jest w stanie zastąpić ciepła i serdeczności, jaką dziadkowie okazują swoim wnukom. Są państwo ich najlepszymi przyjaciółmi, zawsze mają czas, by ich wysłuchać, a gdy trzeba, służyć pomocą i radą – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. 

Prezydent dodał, że właśnie dzięki babciom i dziadkom młodzi ludzie mogą odkrywać swoje korzenie. – To wokół państwa gromadzą się rodziny z okazji świąt i uroczystości, to państwo przechowują rodzinne pamiątki i wspomnienia – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że miniony rok był bardzo trudny – „koronawirus ograniczył nasze życie i wzajemne kontakty, ale wyzwolił też olbrzymie pokłady ludzkiej życzliwości. – Przekonaliśmy się, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i doceniliśmy jeszcze bardziej jak wielkim skarbem są babcie i dziadkowie – powiedział.

– Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno: miłość babci i dziadka – podsumowała pierwsza dama.

źródło:
Zobacz więcej