RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Katarzyna każe nam czekać na śmierć Bidena”. Dziwny wpis Lubnauer

Lubnauer o zmianie władz w USA (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)
Lubnauer o zmianie władz w USA (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)

Zakończyła się era Donalda Trumpa. Zaczęła era Kamali Harris – napisała na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. - Poczekajmy - napisała enigmatycznie, w odpowiedzi na uwagę, że to przecież Joe Biden został prezydentem. W rozmowie z portalem tvp.info posłanka wyjaśniła, co miała na myśli.

Lubnauer: Orban może kraść pieniądze europejskie

Viktor Orban dostał gwarancje na kolejne dwa lata, że może kraść pieniądze europejskie – oznajmiła posłanka KO Katarzyna Lubnauer, komentując...

zobacz więcej

Demokrata Joe Biden został w środę zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. Wiceprezydentem USA została Kamala Harris to pierwsza w historii kobieta wiceprezydent.

Z optymizmem o zmianach w Białym Domu wypowiedziała się posłanka Katarzyna Lubnauer, była szefowa Nowoczesnej. Lubnauer oznajmiła we wpisie na Twitterze, że właśnie „zakończyła się era Trumpa, zaczęła era Kamali Harris”.

Wpis przedstawicielki KO spotkał się z szeregiem komentarzy. „Myślałam, że wygrał Biden” – napisała jedna z internautek. „Poczekajmy” – odpisała jej posłanka. „Chyba pani nie życzy Bidenowi, żeby wykitował?” – dodała komentująca post Lubnauer. „Oczywiście, że nie. Ale patrzę w przyszłość. Są kolejne kadencje” – odpowiedziała posłanka.

Skontaktowaliśmy się z Katarzyną Lubnauer. – Prezydentem jest Joe Biden, wiceprezydentem Kamala Harris. Ona jest pierwszą kobietą wiceprezydentem. To rewolucja i nowa era. Posiadanie kolejnego prezydenta nie jest niczym niezwykłym – mówi nam posłanka.

Według tłumaczeń posłanki chodziło jej o to, że przełomem jest, iż „mamy pierwszą w historii kobietę wiceprezydenta USA. – To, że biały mężczyzna został kolejnym prezydentem, nie jest niczym niezwykłym, patrząc na historię USA – wskazał.

Wpis byłej przewodniczącej Nowoczesnej zaszokował internautów:

źródło:
Zobacz więcej