RAPORT

Tusk kontra Tusk

Bartosz Kramek zatrzymany na proteście proaborcyjnym

Kramek po kilku godzinach opuścił komisariat (fot. TVP Info)
Kramek po kilku godzinach opuścił komisariat (fot. TVP Info)

Bartosz Kramek z fundacji Otwarty Dialog jest jedną z kilkunastu osób zatrzymanych przez policję podczas proaborcyjnego Strajku Kobiet w Warszawie. – Wszyscy zatrzymani to osoby, podejrzane o popełnienie przestępstw naruszenia nietykalności cielesnej policjantów – powiedział portalowi tvp.info rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Protest zwolenników aborcji na żądanie. Gdzie były Lempart i Suchanow?

W Warszawie odbył się kolejny z protestów tzw. Strajku Kobiet przeciw m.in. projektowi ustawy o zakazie odmowy przyjęcia mandatu.

zobacz więcej

W środę w centrum miasta m.in. w okolicy ronda de Gaulle'a, pl. Trzech Krzyży, Sejmu, a także ronda Dmowskiego odbył się kolejny z protestów Strajku Kobiet. Na rondzie Dmowskiego doszło do przepychanek policji z demonstrantami, którzy próbowali przebić się przez kordon, który utworzyła policja. Kilku osobom – po użyciu gazu łzawiącego – w tym policjantom, pomocy musiało udzielić pogotowie ratunkowe.

„Policjanci zareagowali zdecydowanie, używając środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej. Podczas działań zatrzymano kilkanaście osób m.in za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów” – przekazała w środę na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Jak zaznaczono, w czasie protestu nie zabrakło agresywnego zachowania. „Wobec policjantów użyto gazu, jak również rzucano w nich różnymi przedmiotami. Jeden z policjantów doznał urazu głowy i został zabrany do szpitala” – poinformowała policja.

Podczas demonstracji przez policjantów zatrzymany został przedstawiciel fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek . Przypomnijmy, mężczyzna zasłynął z opublikowania instrukcji pod hasłem „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, która została określona jako nawoływanie do przeprowadzenia polskiego Majdanu.

Jak przekazał nam rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak, wszystkie zatrzymane osoby są „podejrzane o popełnienie przestępstw naruszenia nietykalności cielesnej policjantów”. Spośród zatrzymanych dwie osoby przebywają wciąż na komendzie. Jedna osoba zatrzymana to obywatel Niemiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej