RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Świetna wiadomość dla kibiców. TVP pokaże mecze piłkarzy ręcznych

TVP pokaże pozostałe mecze Polaków na MŚ w piłce ręcznej (fot. PAP/EPA/Khaled Elfiqi / POOL)
TVP pokaże pozostałe mecze Polaków na MŚ w piłce ręcznej (fot. PAP/EPA/Khaled Elfiqi / POOL)

Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji najbliższych spotkań Biało-Czerwonych w trwających mistrzostwach świata w Egipcie. Pierwsze emocje przed telewizorami już dziś. O godz. 15.30 Polacy w pierwszym meczu drugiej rundy zmierzą się z Urugwajem.

Efektowna wygrana polskich szczypiornistów

Polska wygrała z Brazylią 33:23 (13:11) w ostatnim meczu grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Rezultat tego spotkania będzie się...

zobacz więcej

Do tej pory jedyną możliwością obejrzenia spotkań MŚ piłkarzy ręcznych było śledzenie oficjalnego kanału IHF Competitions na YouTube. Trzy pierwsze mecze z udziałem Polaków śledziło przed komputerem średnio trochę ponad 200 tys. kibiców.

Dlaczego nie było transmisji?Piłka ręczna należała jeszcze kilka lat temu do najchętniej oglądanych przez Polaków sportów halowych. Wszystko zmieniło się wraz ze zmianą pokoleniową w drużynie. Następcy Sebastiana Szmala, Kamila Bieleckiego i Artura Siódmiaka potrzebowali sporo czasu, aby zacząć odnosić jakiekolwiek sukcesy.

Nawet na egipskie mistrzostwa świata dostaliśmy się kuchennymi drzwiami. Polacy otrzymali od organizatorów dziką kartę. Głównym powodem był fakt, że w 2023 r. nasz kraj będzie współorganizatorem mundialu ze Szwecją.

A nie ma nic gorszego dla popularności imprezy niż szybkie pożegnanie się z turniejem gospodarzy. Mając na uwadze fakt nadchodzącego „polskiego” mundialu i wciąż będące w pamięci sukcesy Biało-Czerwonych, pośrednik handlujący prawami przedstawił polskim nadawcom ofertę, której nikt nie był w stanie spełnić. Efekt był taki, że spotkania z Tunezją, Hiszpanią czy Brazylią nie były transmitowane przez żadną polską stację telewizyjną. Na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych w naszym kraju była to niespotykana sytuacja.

Dziś o godz. 15.30 Polacy podejmują Urugwaj. Transmisja meczu w TVP1 i na sport.tvp.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej