RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MŚ piłkarzy ręcznych. Urugwaj pierwszym rywalem Polski w drugiej rundzie

Reprezentant Polski Michał Olejniczak (fot. PAP/EPA)
Reprezentant Polski Michał Olejniczak (fot. PAP/EPA)

W czwartek (godz. 15.30) Polacy od meczu z outsiderem turnieju, Urugwajem, rozpoczną rywalizację w grupie I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Później w walce o ćwierćfinał zmierzą się jeszcze z Węgrami i Niemcami.

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery...

zobacz więcej

Dzięki zwycięstwu w pierwszej fazie mundialu nad Brazylią, która także gra dalej, nasi zawodnicy awansowali z dorobkiem dwóch punktów. Oprócz tego podopiecznym trenera Patryka Rombla zaliczono minimalną porażkę z mistrzem Europy Hiszpanią (26:27).

Urugwaj w Egipcie rozegrał tylko dwa spotkania, oba wysoko przegrane: 14:43 z Niemcami i 18:44 z Węgrami. Awansował tylko dzięki temu, że z turnieju wycofała się zdziesiątkowana przez koronawirusa drużyna Republiki Zielonego Przylądka i w tabeli zapisano Urusom wygraną wskutek walkowera.

Kolejne pojedynki Polacy rozegrają w sobotę z Węgrami (godz. 18) i w poniedziałek z Niemcami (20.30).

Do ćwierćfinału (27 stycznia) awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech sześciozespołowych grup. Zespoły z polskiej grupy zmierzą się z ekipami z grupy III, w której występują: sześciokrotny złoty medalista mundialu Francja oraz Norwegia, Szwajcaria, Portugalia, Islandia i Algieria.

Zobacz także: Efektowna wygrana polskich szczypiornistów

źródło:

Zobacz więcej