RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiadomo, kto będzie pierwszym zagranicznym rozmówcą Bidena

Rozmowa odbędzie się w piątek (fot. Jonathan Ernst/Reuters)
Rozmowa odbędzie się w piątek (fot. Jonathan Ernst/Reuters)

Pierwszym zagranicznym rozmówcą prezydenta Joego Bidena będzie premier Kanady Justin Trudeau; rozmowa odbędzie się w piątek – oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Zapewniła, że Biden będzie dążył do odbudowy dobrych stosunków z sojusznikami.

Donald Trump opuścił Biały Dom [WIDEO]

Donald Trump opuścił w środę Biały Dom na kilka godzin przed inauguracją Joe Bidena. Odchodzący przywódca Stanów Zjednoczonych na pokładzie...

zobacz więcej

Psaki sprecyzowała, że rozmowa dotyczyć będzie m. in. podjętej przez Bidena decyzji wstrzymania budowy rurociągu naftowego z Kanady Keystone XL.

Budowa rurociągu Keystone XL, popierana przez rząd Kanady, ale krytykowana przez ekologów, rozpoczęła się w 2008 r.. Wstrzymał ją ze względu na szkodliwy wpływ na środowisko demokratyczny prezydent Barack Obama, ale przywrócił Republikanin Donald Trump.

Odwołanie tej decyzji było jedną z obietnic wyborczych Bidena.

Rzeczniczka dodała, że Biden przeprowadzi swoje pierwsze rozmowy „z partnerami i sojusznikami” Stanów Zjednoczonych. Prezydent nie przewiduje natomiast w najbliższej przyszłości żadnych rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Zobacz także: Obserwowałeś konto prezydenta USA? Sprawdź. Twitter zresetował

źródło:

Zobacz więcej