RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Wielkiej Brytanii: Liczba zgonów na Covid-19 przerażająca

Wielka Brytania ma nadzieję zaszczepić do połowy lutego 15 mln osób z grupy wysokiego ryzyka (fot. EPA/Andy Rain)
Wielka Brytania ma nadzieję zaszczepić do połowy lutego 15 mln osób z grupy wysokiego ryzyka (fot. EPA/Andy Rain)

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył, że rekordowy wzrost zgonów na COVID-19, jaki zanotowano w środę, jest przerażający. Dodał, że należy liczyć się z dalszym wzrostem ze względu na rozprzestrzenianie się nowej, bardziej zaraźliwej mutacji wirusa.

Niemcy. „Lockdown jak antybiotyk”

Federalny minister zdrowia Jens Spahn bronił w środę na konferencji prasowej przedłużenia lockdownu w Niemczech i wprowadzenia kolejnych...

zobacz więcej

– Te liczby są przerażające. Prawdą jest natomiast, że liczba nowych zakażeń w całym kraju mogła już osiągnąć szczyt i zaczęła się wypłaszczać, ale nie następuje to bardzo szybko i jest oczywiste, że musimy utrzymać nad tym ścisłą kontrolę – powiedział Johnson w telewizji Sky News.

Rząd brytyjski poinformował, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Wielkiej Brytanii 1820 zgonów z powodu COVID-19, co jest najwyższym bilansem od początku epidemii w tym kraju. Wykryto też 38 905 nowych zakażeń koronawirusem. Według danych rządowych do tej pory pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało 4 609 740 osób. Jak pisze Agencja Reutera, Wielka Brytania ma nadzieję zaszczepić do połowy lutego 15 mln osób z grupy wysokiego ryzyka.

Zobacz także: Tragiczne dane. Padł kolejny „rekord” zgonów na Wyspach. Niemców czeka zmiana maseczek

źródło:

Zobacz więcej