RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szczerski: Biden w Europie - raczej spotkanie na najwyższym szczeblu NATO [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Nowy prezydent USA Joe Biden może wziąć udział w specjalnym spotkaniu na najwyższym szczeblu NATO w Brukseli. Jeśli by do tego doszło, to myślę, że takie spotkanie z udziałem prezydentów państw członkowskich NATO byłoby właśnie pierwszą wizytą nowego amerykańskiego prezydenta w Europie – powiedział w programie „Gość Wiadomości” sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, powołując się na na informacje z kręgów dyplomacji.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Joe Bidenowi

Prezydent RP Andrzej Duda złożył w środę na Twitterze gratulacje nowemu prezydentowi USA Joe Bidenowi. Dodał, że liczy na bliską współpracę z nowym...

zobacz więcej

Szczerski podkreślił, że jeśli takie spotkanie by się odbyło, to prezydent Andrzej Duda „oczywiście uczestniczyłby w nim w imieniu Polski”.

Gość programu odniósł się również do środowej inauguracji zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta USA. – Widać było, że Ameryka wyciąga wnioski z ostatnich wydarzeń na Kapitolu i bardzo wyraźnie próbuje, przynajmniej w tym inauguracyjnym wystąpieniu prezydenta, zasypywać ten gwałtowny podział, który przecież nie jest dziełem ostatnich lat – powiedział.

Stwierdził, że „filary współpracy polsko-amerykańskiej są filarami ponadpartyjnymi, przynajmniej po stronie amerykańskiej”. – W Polsce niestety tak nie jest, ale po stronie amerykańskiej są ponadpartyjne. Tam jest zgoda wokół tych elementów dla nas kluczowych, jak właśnie obecność amerykańska, kwestia bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO poprzez Polskę, współpraca gospodarcza, czy Trójmorze – powiedział Szczerski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej