RAPORT

Pogarda

Georgette Mosbacher: Wyjeżdżam z ciężkim sercem. To był dla mnie zaszczyt

Odejście Mosbacher ma związek ze zmianą administracji w Białym Domu (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk)
Odejście Mosbacher ma związek ze zmianą administracji w Białym Domu (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

To był dla mnie zaszczyt służyć jako ambasador USA w Polsce. Bix Aliu, chargé d'affaires w Ambasadzie USA w Warszawie, będzie teraz reprezentował USA w Polsce. Dziękuję i do zobaczenia – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher, która odchodzi ze stanowiska.

Donald Trump opuścił Biały Dom [WIDEO]

Donald Trump opuścił w środę Biały Dom na kilka godzin przed inauguracją Joe Bidena. Odchodzący przywódca Stanów Zjednoczonych na pokładzie...

zobacz więcej

Wcześniej amerykańska placówka dyplomatyczna w Warszawie opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać, jak Mosbacher wyjeżdża z budynku samochodem w eskorcie motocykli.

„Żegnamy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Przed wylotem na Panią Ambasador czekała niespodzianka - członkowie Harley Owners Group Warsaw Chapter zapewnili Pani Ambasador wyjątkową eskortę w drodze na lotnisko. Bardzo dziękujemy Pani Ambasador, till we meet again!” – napisała amerykańska ambasada.

„Wyjeżdżam z ciężkim sercem”


„To był dla mnie zaszczyt służyć jako Ambasador USA w Polsce. Wyjeżdżam z ciężkim sercem, ale ta niespodzianka wywołała mój uśmiech. Bix Aliu, chargé d'affaires w ambasadzie USA w Warszawie, będzie teraz reprezentował USA w Polsce. Dziękuję i do zobaczenia!” – napisała Mosbacher na Twitterze. Odejście ambasador ma związek ze zmianą administracji w Białym Domu.

Prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od Mosbacher we wrześniu 2018 r. Była ona pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która pełniła to stanowisko w Warszawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej